TIP na nákup: Sinclair ZX80

Někdo sbírá konzole, někdo staré počítače, někdo staré hry v originálních boxech. Někdo má doma SEGU, někdo Nintendo, jiný Amigu, Commodore nebo ZX Spectrum.  Ale komu z vás se v poličce na čestném místě vyjímá dílo génia, Sinclair ZX80? První počítač na anglickém trhu, který se vešel pod magickou hranici 100 liber. První krůček k dominanci Spojeného království na poli domácích počítačů. Jeden kilobajt operační paměti, legendární Z80 taktovaný na 3.25 MHz, více než (v té době nevídaných) 50.000 prodaných kusů.

A nyní může být váš! Na aukru je k mání Sinclair ZX80, dle prodejce plně funkční! A kolik to koštuje? Lidových 9.999,- Kč. Já nejsem hoden, nemám ve sbírce ani prachsprosté ZX Spectrum, ale něco mi říká, že pár fandů strojů sira Clive Sinclaira tam někde venku běhá.

TIP na nákup: Sinclair ZX80

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"TIP na nákup: Sinclair ZX80"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 024 Kč měsíčně

Již přispělo 10 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »