Udíme s Commodorem

Jedna z věcí, které si pamatuju ze starých článků a příruček k osmibitům, je proklamovaná možnost automatizace domácnosti, typicky v podobě ovládání pračky. Troufám si tvrdit, že doma k něčemu podobnému nepoužil domácí 8bit nikdy nikdo, stejně jako si nikdy nikdo nevedl databázi kuchařských receptů, což byla další taková "killer feature".

Doba ovšem pokročila, přišla všechna ta arduina, takže dnes není elektronické ovládání všeho, od zalevání skleníku po splachovač na WC, ničím pozoruhodným. Takže když se rozhodujete, jak zautomatizovat domácí udírnu, je Arduino jasno volbou. A proto logicky použijete... Commodore 64! Protože důvody.

Celý projekt proměny C64 v elektronického ovládání udírny Masterbuilt Electric Smoker, pojmenovaný Smokerdore64, je zdokumentovaný a open source, kdybyste snad hledali inspiraci pro nějaký podobný projekt.

Tak snad to mají posichrované a nezahoří jim Commodore jako takový... Ale třeba by to fláku vepřového dodalo nečekanou, unikátní chuť.

Udíme s Commodorem

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Udíme s Commodorem"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 024 Kč měsíčně

Již přispělo 10 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »