Výstava Česká stopa v historii výpočetní techniky v NTM

Skandál, málem mi unikla velezajímavá akce, to někdo nemůžete něco říct? ;) V Národním technickém muzeu probíhá už od 25.11.2020 výstava s názvem Česká stopa v historii výpočetní techniky, která, cituji: "Je věnována historickému vývoji výpočetní techniky včetně zachycení české stopy v tomto dění."

Celá akce končí za pár dní, už 16.5.2021, takže máte posledních 5 dní na to si vše důkladně prohlédnout - dle informací z webu je NTM plně otevřené od 5.5. No a pokud to nestihnete, neplačte, můžete si pustit video z výstavy i s odborným výkladem.

Výstava, kterou připravilo Národní technickém muzeum ve spolupráci s ČVUT FEL, je rozdělena na tři části - Od abaku ke smartphonu, Československá počítačová škola a Mikropočítače a Internet. Prezentovány jsou mimo jiné první československé počítače SAPO, EPOS a ELIŠKA a výběr z tuzemských mikropočítačů z 80. let.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Výstava Česká stopa v historii výpočetní techniky v NTM"

  • Doomtrooper napsal:

    Pekny video, Tech 18 minut zivota za to stalo :). Kdo tam mate cestu vukol nevahejte se tam zastavit.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 138 Kč měsíčně

Již přispělo 13 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »