Witchaven I & II nově na GOG

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Inu, existují lepší hry běžící na enginu BUILD, ale trpíte-li vážnou závislostí na 2.5D FPS akcích, můžete hrát i horší věci, než jsou Witchaven (1995) a Witchaven II: Blood Vengeance (1996).

Witchaven I & II nově na GOG

Je-li Heretic fantasy protějškem Dooma, pak právě Witchaven je v podobném vztahu k Duke Nukem 3D. Klasická FPS střílečka, která ovšem vyměnila dvouhlavňové brokovnice za smrtící luky a temnou magii. A místo pekelných impů jsou tam... úplně jiní pekelní impové :)

Obě dvě hry série Witchaven naleznete nově v nabídce GOG. Můžete je zakoupit buďto samostatně, viz Witchaven a Witchaven II, nebo ve formě výhodného bundlu. S každou z her získáte jak původní verzi, tak verzi opravenou a vylepšenou, a to komunitním patchem EGwhaven. Pod DOSem (či DosBoxem) běží obě, hrát chcete tu druhou :)

P.S. A drobný bonus - už i v nabídce GOG naleznete relaxační legendu OpenTTD (na Steamu už je nějaký pátek).

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Witchaven I & II nově na GOG"

 • Doomtrooper napsal:

  Witchhaven jsem zkousel hned jak kdysi v 95′ vysel a pamatuji si take jak rychle jsem ho opet odlozil. Nicmene uz si nepamatuji co me na nem zklamalo. Ted kdyz to vidim tak to vypada dobre :) a mam chut tomu dat znovu sanci.
  Dohral to nekdy nekdo?

 • kunri napsal:

  Tak jsem ze zvědavosti koupil (páč buildovky jsou moje srdcovka) a u prvního Witchavena jsem po nějakém třetím levelu zatím příjemně překvapen. Čekal jsem sranec, ale místo toho mi to přijde o dost lepší než Heretic… Snad mě za takovou herezi boží trest mine :)

 • Xspy napsal:

  Jsem rád, že jsem stihl tuhle hru jako abandon ,ještě než se objevila na GOGu. (https://collectionchamber.blogspot.com) .
  Ta hra měla obrovský potenciál , ale míra zabugovanosti byla ….. přes míru .
  Teď zkusím EGwhaven a třeba se hra nerozskočí po každé smrti …

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle