Wonderful Dizzy, nová vejcovitost pro ZX Spectrum

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Wonderful Dizzy je zbrusu nové dobrodružství veleznámého pana "ZX Vajíčka" (*), tedy Dizzyho, a to přímo z tvůrčí díly legendárních Oliver Twins. Ti spojili síly s fanouškovskou scénou, a zatímco oni designovali, fanoušci kódovali. Hlavním programátorem je nového Dizzyho je Evgeniy Barskiy, který stojí např. za Crystal Kingdom Dizzy 2017, a na hře se celkem podílela cca desítka autorů, testery nepočítaje.

(* Jsem si vědom faktu, že Dizzy vyšel i na mnoha dalších platformách, a mám takový dojem, že první díl vyšel dokonce o chlup dříve na CPC než na Spektru, ale myslím, že domovskou platformou Dizzyho je právě ZX Spectrum, už jen kvůli současné scéně. Nebo se mýlím? :)

V novém díle se Dizzy ocitl v magické zemi Oz, ve které musí zachránit svého psíka Pogieho ze spárů zlé čarodějnice. Ano, hra je silně inspirována klasikou The Wonderful Wizard of Oz. Gameplay je samozřejmě klasický, Wonderful Dizzy je plošinovka / adventura, ve které budete sbírat a používat předměty a konverzovat s postavami.

Hra je ke stažení zcela zdarma a můžete si jí na oficiálním webu zahrát i v prohlížeči (mě to ovšem nešlapalo, Fuse to jistí). Jak vidno ze screenshotů, skromný hardware Spektra je využit umně k dosažení barevných efektů nevídaných :) No a já si jdu dát vaječňák.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Wonderful Dizzy, nová vejcovitost pro ZX Spectrum"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle