Záchrana C64 napadeného mravenci

1701.cz - retrogaming merch

Příběh pokračuje! Po základním oživení následovalo restaurování, odstraňování rzi, leštění plastů a výsledek? Až na problémy se zvukem přes RF konektor je Commodore 64 živý a bojeschopný!


Původní článek z 4. 10. 2018:

Ne snad, že by mravenci vyhlásili svatou válku staré elektronice. To si jen nebohý Commodore 64 dlouhá léta poležel na hromadě šrotu, vystaven živlům. Rez, mravenci, jehličí, jednoduše hnus. Nejedna útlocitná slečinka by počítač v tomto stavu bez milosti ponechala osudu.

Záchrana C64 napadeného mravenci

Ne tak Adrian Black, který na YouTube zveřejnil video zachycující oživení zbídačeného osmibitu. I přesto, že rez sežrala RF štít tak, že se drolil jako perník, i přesto, že zrezly konektory, i přesto, že si z počítače udělali početní členovci domeček, přes to všechno Commodore 64 po očistné lázní v isopropylalkoholu zázračně ožil.

Nebylo to samozřejmě zcela bez problémů. Po prvním zapnutí se neobjevil kurzor, což vyřešilo důkladné očištění jednoho z v patici uložených čipů (CIA - MOS 6526) a klávesnici nefungovaly některé klávesy, což byl "jen" problém v orezlém konektoru. Ovšem po vyřešení uvedených zádrhelů počítač bez zaškobrtnutí nahrál software z diskety a dílnou mistra Blacka se rozezněly libé tóny SIDu. Paráda :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 074 Kč měsíčně

Již přispělo 11 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web :) » Více zde »

Shadow bazar, retro herní džungle