Zahrajte si Magic Castle, nikdy nevydanou a 23 let starou hru pro Playstation 1

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

V roce 1997 začal japonský vývojářský tým pomocí "hobby" devkitu Net Yaroze pracovat na akční RPG hře Magic Castle. Vývoj funkčního konceptu trval osm měsíců, načež proběhla neúspěšná snaha oslovit SONY ohleně vydání hry a zafinancování jejího dokončení. Nestalo se tak, a hra byla na dlouhých 23 let uložena k ledu.

Až nyní se původní vývojáři (nebo minimálně jeden z nich) odhodlali vykutat rozpracované torzo z hloubi zaprášeného devkitu a dotáhnout ho do plně hratelné podoby. Výsledek je volně ke stažení, každý se tak může na vlastní oči přesvědčit, že v SONY možná udělali s odmítnutím chybu. Magic Castle vypadá jako skvělé hratelná a svižná akční řež, ke které navíc mohou usednout až 4 hráči. A všichni víme, že zábavný multiplayer dokáže zahladit případné nedostatky hry velmi efektivně.

Zahrajte si Magic Castle, nikdy nevydanou a 23 let starou hru pro Playstation 1

Hra v konturách připomíná legendární a podstatně starší Gauntlet. Čtveřice dobrodruhů ve složení knight, magician, archer a fighter se vydává do náhodně generované dvacítky pater rozsáhlého hradu s cílem nalézt poklad. Kromě nepřátel vás čekají ještě pasti a samozřejmě i hojné předměty, které v dosažení kýženého cíle pomohou. Každý druh příšer má unikátní způsob útoku, který si můžete vychutnat ve 3D enginu s automaticky rotující kamerou, k čemuž vám bude hrát dynamicky se měnící hudba. Na partičku nadšenců slušný výkon! :)

Hru si můžete stáhnout na netyaroze-europe.com, kde najdete i krátký rozhovor s vývojáři.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle