Zahrajte si Warcraft 1 v moderním kabátku

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Chcete si užít příběh Warcrafta jedničky v moderním zpracování? Zkuste Warcarft: Dark Crusade, což je fan projekt, který si za cíl stanovil předělání obsahu z her Wacraft: Orcs & Humans, Warcraft 2: Tides of Darkness a Warcraft 2: Beyond the Dark Portal do enginu Starcrafta II.

V tuto chvíli je hotová první epizoda, tzn. k zahrání je připravena dvanáctka aliančních misí z Warcrafta 1. Nejde jen o prosté předělání map, mise jsou provázány in-game animačkami, tzn. původní příběhová kostra byla oplácána masou textu, mapy samotné jsou rozšířené a podstatně propracovanější. Audiovizuální stránka je kombinací remasterovaných podkladů z jedničky, materiálů převzatých z Warcrafta 3 a hudba, nemýlím-li se, je částečně z Warcrafta 2. V nastavení kampaně si můžete navolit, zda chcete přiohnout herní mechaniky po vzoru pozdějších dílů, což znamená např. použití některých jednotek z Warcrafta II či přítomnost hrdinů po vzoru Wacrafta III.

Další v pořadí je dvanáctka misí za Hordu, tedy za orky. Snad se záměr podaří, protože je to právě orkská část, která je oficiálně směroplatná ;) Ano, nemusí se nám to líbit, ale historie světa Azerothu praví, že orkové v První Válce vyhráli, Stormwind dobyli, a lidé se tak museli uchýlit do severního království Lordaeron.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle