ZX Spectrum Next konečně na Kickstarteru

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Aktualizace 24.4. - Ač se požadavek 250 000 liber zdál poměrně odvážný (a řada zájemců na FB stránce projektu jej považovala za téměř nesplnitelný), podařilo se projekt zafinancovat za pouhé dva dny. V tuto chvíli ukazuje kickstarterová stránka pěkný 253 679 liber, jsem opravdu zvědavý, kam se částka posune ve zbývajících 28 dnech :)


Dlouho očekávaný okamžik je tu - kickstarterová kampaň pro ZX Spectrum next konečně běží. Zbrusu nový, kompletní a plně kompatibilní Spectrum stroj může být váš za 175 britských liber, samotná deska vyjde na 99 liber.

Pro připomenutí - ZX Spectrum Next je "next-gen speccy", legendární osmibit implementovaný prostřednictvím FPGA. Nabízí 100% kompatibilitu s původním Spectrem a spoustu moderních vychytávek a vylepšení, jako jsou:

  • Z80 na 7MHz (a samozřejmě standardních 3.5MHz)
  • 512kB paměti RAM rozšiřitelné až na 2.5MB
  • 3x AY-3-8912 se stereo výstupem
  • VGA, RGB, HDMI výstup
  • slot na SD kartu (kompatibilní s DivMMC)
  • DB9 konektory pro joystick, PS/2 port

A další! Pro další rozšíření je k dispozici klasicky vyvedená sběrnice, výkon je možné zvednout pomocí "turbokarty", kterou je v tomto případě běžné a laciné Raspberry Pi Zero. Desku samotnou můžete (s trochou řezání a vrtání) umístit do klasické škatule od gumáka. Design ZX Next má na svědomí Rick Dickinson, který designoval i původní ZX Spectrum (a ZX80/ZX81).

Osobně se mi ZX Spectrum Next vyloženě líbí, ale nevím, jestli zvládnu onu nemalou investici sám sobě zdůvodnit. Možná mi projde deska samotná, sehnat prázdnou škatuli by asi nebyl problém.

ZX Spectrum Next konečně na KickstarteruZX Spectrum Next konečně na Kickstarteru

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle