Castle of the Winds

(Castle of the Winds - všechny články)

Castle of the Winds Online

O Castle of the Winds už jsem vám před časem povídal. Kastle, jak jsme hře familiárně přezdívali, je takové malé nenápadné shareware RPG se spartánskou grafikou a překvapivě chytlavou hratelností. Ve skupince geeků, kteří o přestávkách roztáčeli šesti- i vícestěnné kostky, pomocí kterých čelili nástrahám v nebezpečných světech dle pravidel Dračího Doupěte, byla Kastle populární skutečně mimořádně, a já se k ní docela rád čas od času vracím dodnes. A čirou náhodou jsem při prolézání Kickstarteru narazil na projekt Castle of… celý článek »

Castle of the Winds

Malá, ale přesto nesmírně důležitá místnost učebny výpočetní techniky na jistém nejmenovaném západočeském gymnáziu. Skupinka studentů po vyučování milostivě vpuštěná panem inženýrem H. k počítačům. Někteří na nezničitelných a nepřetržitě sloužících 486kách SX zapínají SimCity, jiní se vrhají do vln internetu zkoumat ženské rozmnožovací orgány, další (dr. Morbid) dumají nad webem o parašutismu. A já minimálně po sté a první spouštím Castle of the Winds. Jednoduché wokenní RPG v nejlepší roguelike tradici, lecčíms připomínající mnohem mladší Diablo. V obou titulech… celý článek »

Desktop Dungeons – roguelike logická hra

  • sepsal Sledge
  • Komentuj »
  • 1816

Patrně všichni znáte nějaké klasické roguelike RPG. Jména jako ADOM, Nethack či Castle of the Winds mluví sama za sebe. Popř. je tu netradičně zpracovaný, leč pravidlům žánru věrný roguelike dungeon Dungeon Hack. A ono i takové Diablo má k roguelike hodně blízko. A teď si představte hru, která jako roguelike vypadá, ale odehrává se na jedné malé obrazovce a mnohem blíže má ke hře logické. Zmateni? Nezoufejte, krátká zkušenost s Desktop Dungeons vydá za tisíce pivem spletených a nepřesných… celý článek »