Eye of Beholder

(Eye of Beholder - všechny články)

Eye of the Beholder pro 21. století

Jak by asi vypadala klasická chodbičkárna Eye of the Beholder, kdyby vyšla dnes? Nebo kdyby se někdo pokusil udělat remake 27 let starého originálu? Odpověď na tyto otázky nabízí slovenské vývojářské studio Fatboy Games, které stojí za nedávno vyšlým sci-fi dungeonem Vaporum. Ne snad, že by byl oficiální remake v přípravě, vypuštěné video je jen takovým technologickým demem a věnováním legendě. Ale je to hezké :) Za zmínku stojí, že nejde o první podobný pokus. Několik let zpět se do… celý článek »

Pozorovatelovo očko (1990)

Proč zrovna Eye of the Beholder? Myslím, že se mohu řadit ke generaci hráčů, pro něž slovo nostalgie nabízí zajímavé období herní historie. Pro mě byl někdy před osmnácti lety tento čas vymezen láskou ke krokovacím dungeonům. Počet hraných a dohraných kousků byl v ostře přímé neúměře, tak se čas do časů stává, že se na základě nějakého impulsu vrácím k těmto hrám a plním si historické resty nedohraných her minulosti. Tentokrát byl tím startovním impulsem herní časopis, respektive DVD… celý článek »

Dungeon Eye, remake Eye of Beholder 2

Vášnivě milujete zatuchlé kobky plné hnilobného puchu a zahnívajících kostlivců? Chodíte zásadně v pravých úhlech? Neopouštíte jeskyni byt bez čtverečkovaného papíru a nabroušené tužky? Na WC si přednostně svítíte runovými kouzly? Pokud zuřivě kýváte hlavou, tak mám pro vás dobré zprávy. Bezejmenný tým nadšenců, zabalen v pavučinách, dlíc v pokojích osvětlených toliko obřími svícemi, pracuje na předělávce klasického a oblíbeného dungeonu Eye of Beholder II. Opět je to jeden z těch nadšených projektů, které bohužel jen zřídka skončí plnou a… celý článek »