Legend Of Kyrandia

(Legend Of Kyrandia - všechny články)

Obrazem & dohráno: Legend of Kyrandia

Tohle je vlastně skoro podvod. První Kyrandii znám téměř zpaměti, v jejím dohrání tedy pochopitelně dávno není žádná výzva. Proč tedy hraji něco, co mám již stokrát projito? (Projito od slova projít, nejde o Babicovu lokální alternativu k jistému oblíbenému kubánskému koktejlu, ve kterém je máta nahrazena dostupnějšími surovinami, tedy prejtem.) Protože si nemůžu si pomoct! Legend of Kyrandia je první adventura, kterou jsem hrál, má retro-virgule v tomto případě vibruje mimořádně silně, a tak je čas od času nezbytné… celý článek »

Obrazem: Legend of Kyrandia 2 – Hand of Fate

První dva díly série Legend of Kyrandia jsou spolu s prvním dílem Lands of Lore pravděpodobně nejpohlednějšími VGA hrami vůbec. Jen se podívejte na ty pixely, jak se blyští a chlubí citlivě zvolenými barvami! Připravil jsem pro vás chutný obrazový materiál, vhodný pro pilné studium nad sklenkou brandy. Nejde o všechny lokace ve hře, jen ty vyloženě povedené. Tedy skoro všechny :) Pokud by vás po zhlédnutí přepadla neodbytná touha si některou z Kyrandií zahrát, pak nezapomeňte, že na GOG… celý článek »

Heroine’s Quest, indie RPG adventura

Fanoušci sierráckého Quest for Glory zbystřete, je tu hra pro vás jako stvořená. Heroine’s Quest je indie RPG point’n’click adventura staré školy, ručně kreslená a zobrazená v oblíbeném rozlišení 320×200. Ve vývoji je už nějaký ten pátek, ale pravidelné aktualizace a nové screenshoty jsou znamením projektu živého a nadějného. Vedle inspirace sérií Hero Quest (tedy Quest for Glory) jsou tu i jisté známky opisování od mé oblíbené adventurky Legend of Kyrandia. Hlavní hrdinkou počínaje, grafikou konče. Kromě screenshotů a nastínění… celý článek »

Legend of Kyrandia fan art

Potěšte oko své fanouškovskou tvorbou na téma Legend of Kyrandia. Vylovil jsem z bažin deviantart.com hrstku vodotiskem nezatížených obrázků a tu vám je předkládám. Samozřejmě férově s odkazem na původní zdroj, nejsem přece žádný lupič a padouch. Jó, umět tak kreslit, to bych vám všem ukázal. Bohužel, fantazie by chtěla, ale ruka plátnu nevládne. Celé roky jsem se učil zvládnout kosočtverec a domeček jedním tahem, vrcholem mého výtvarného snažení byla keramická dlaždice s motivem býka, který ovšem vypadal spíš jako… celý článek »

Legend of Kyrandia, po stopách až ke kořenům

Dodnes si živě si pamatuji na tu “diskotéku”, kdy jsem přenášel na několika zašlých třiapůlkách rar archivy se hrou Legend of Kyrandia. Disket bylo pomálu, každá druhá navíc prudila s nechvalně známou chybou integrity dat. Běžel jsem ke kamarádovi přes celou vesnici tehdy snad čtyřikrát, než jsem mohl hru konečně rozbalit na disk. Přiznávám, při prvním spuštění Kyrandie jsem byl trochu zmaten. Abyste mě správně pochopili – do té doby jsem hrál maximálně pár stříleček, strategií a klasické fláky z… celý článek »

ScummVM 1.0.0RC1 – Discworld, Zork a Leather Goddesses

Přemýšlím, kam až může ScummVM ve své úžasnosti zajít. Nejprve adventury od Lucasarts. Skvěle! Poté adventury od Sierra. Bravo! Následně série Legend of Kyrandia. Znamenitě! Do toho přimícháno několik desítek dalších adventur. Mocně! A teď? ScummVM 1.0.0RC1 (tedy ne finální verze, ale release candidate) podporuje Discworld, Discworld II – Missing presumed…?!, Return to Zork, Leather Goddesses of Phobos 2 (hra příšerná, ale ten název!) a pár dalších. Pyramidálně!

Legend of Kyrandia wallpaper

  • sepsal Sledge
  • Komentuj »
  • 4412

Po delší době wallpaper! Tentokrát jsem se vyřádil na mojí srdcovce, báječné adventuře The Legend of Kyrandia. Wallpaper je širokoúhlý, v rozlišení 1680×1050. Majitelé klasických 4:3 monitorů nechť si obrázek oříznou dle libosti ;) Wallpaper Legend of Kyrandia stáhněte kliknutím na obrázek.

Legend of Kyrandia soundtrack

Jak už jsem několikrát nadhodil, když dojde na srdcovky, je Legend of Kyrandia na prvním místě. Uznávám, není to nejlepší adventura všech dob, dokonce má pár vlastností, které u adventur vysloveně nesnáším – a) smrt a b) nevyhnutelnou smrt. Možností b) mám na mysli situace, kdy MUSÍTE minimálně jednou umřít, abyste zjistili správný směr a mohli pokračovat ve hře. Znalým stačí jedno slůvko, a to “jeskyně”…. ALE. Legend of Kyrandia měla štěstí. Nejen, že mě ohromila omračujícím audiovizuálním zpracováním, ale… celý článek »

A jaká je ta vaše oblíbená, obdivovaná, stará hra?

Psát blog, který někdo čte, je velký čelenž, proto v zájmu zpětného fídbeku lončuju tenhle proudžekt, tedy článek. Nemluvil bych hned o dlouhodobé stretýdži, spíše o jednorázovém mapování procesů, nebo také o brejnstormingu. Doufejme, že článek splní mé ekspektejšny. Snad se mi to teda podařilo odkomunikovat. :) Otázka tedy zní: Jaké jsou vaše oblíbené staré hry? Na jaké srdcovky nedáte dopustit, rádi jim odpustíte dvě tři malé chybky a ve chvílích svátečního volna si je pod emulátorem patřičně vychutnáte? Fantazii… celý článek »