Loom

(Loom - všechny články)

Forge, pokračování adventury Loom, má demo ke stažení

Jak se někdy věci pěkně sejdou, že? Lucasovskou adventuru Loom jsem dohrál teprve nedávno a o neoficiálním pokračování jménem Forge jsem neměl ani tušení. A najednou je tu hratelná první kapitola a já si na svůj nekonečný to-do list píšu další bod. Loom se díky Forge konečně dočkal pokračování, se kterým se svým způsobem počítalo už kdysi. Dle dostupných pramenů sice nebyl Loom plánován jako série hned od začátku, ale solidní prodeje tuto možnost uvedly v život. Hlavní designér hry,… celý článek »

Loom: pohádková adventura o labutích a tkalcovském stavu

Loom je zvláštní hra. Vzhledem k roku vydání (1990) jsem čekal naprosto klasickou point’n’click adventuru se zapeklitými rébusy a herním časem v řádu desítek hodin. Nemá cenu chodit kolem horké kaše, dostal jsem pravý opak. Dle současných měřítek bych se Loom nebál označit nálepkou casual. V první řadě jde o první adventuru od LucasArts, která následuje LucasArts Game Design Philosophy. Zní to vznešeně, ale princip je prostý – hra je navržená tak, že v ní nemůžete ani zemřít, ani se… celý článek »

Intra z LucasArts adventur

Je tu pátek ve znamení tropických veder, což znamená, že drtivá většina kancelářských krys bude celou pracovní dobu zoufale hypnotizovat ručičky hodin ve snaze postrčit je vpřed aspoň o kousek rychleji. Abych jim (a sobě) útrpné čekání trochu ulehčil, připravil jsem takovou malou kompilaci videí, resp. úvodních animaček z božských adventur od LucasArts. Proklínám den, kdy nějaká chytrá hlava v managementu LucasArts rozhodla chrlit dále jen tituly na téma Star Wars. Jen se podívejte na tu příšernou sérii – počínaje… celý článek »