Need for Speed

(Need for Speed - všechny články)

AMD K6-III+ a Need for Speed: Porsche 2000

Byla to tehdy taková nemilá situace. Zatímco já se pachtil s Pentiem 133, soused si pořídil tehdejší “chytrou volbu” – AMD Duron 600 MHz. Krásu jeho zbrusu nové PC sestavy sice hyzdila Riva TNT2 M64, nicméně i tak to byla výpočetní nadřazenost dokonale nepopiratelná. A samozřejmě mi to dával patřičně sežrat, například na Need for Speed Porsche 2000. S jakou nevídanou plynulostí a vizuální opulentností bouraly neovladatelné vozy Porsche do svodidel! Jakým mocným basem duněla neposlouchatelná techno urážka hudebního vkusu!… celý článek »

Hráli jste: Need For Speed II?

Série Need For Speed je v herním průmyslu natažená jako žvýkačka. Nejen kvůli tomu, že vychází nepřetržitě už tak dlouho. To přirovnání se k NFS hodí, každý zkusil alespoň jednou ochutnat. A chuť to byla natolik specifická, že došlo na blaženou extázi i hořké vyplivnutí. Ano, první dojem je občas velmi nekompromisní. Technologicky jsou dnešní díly v jiné dimenzi. Na tom není nic zvláštního, NFS přitahuje pozornost svou osobností, pokud se to dá takto nazvat. Dnes je automobilová sága vnímaná… celý článek »

Need for Speed poprvé, bez fízlů a bez tuzingu

Už se to stává takovým úsměvným evergreenem. Vždy, když je ohlášen nový díl série Need for Speed, vzedme se fórech a v komentářích pod články mocná vlna hněvu ze strany “opravdových pamětníků”, kteří tvrdě požadují návrat série ke kořenům, čím jsou povětšinou myšleny nějaké ty Undergroundy, protože tuzing vole, jo, a taky tenhle, hip-hap-hop! Podstatně méně početná skupina hráčů s o něco větším přehledem začne peskovat, že Undegroundy přece nejsou žádné kořeny, protože Hot Pursuit! Jako policajti hele, honičky, a… celý článek »

Nově ve sbírce: SEGA Saturn

Long time no see! To víte, člověk v létě raději vysedává ve stínu vzrostlých kaštanů a za zvuků projíždějících vlaků bedlivě sleduje, jak mu větrá pivo. Zahálím tak moc, že jsem se vám ještě nestihl pochlubit posledním zásadním přírůstkem do sbírky – konzolí SEGA Saturn. Přiznávám, že těch 1600,- se mi za něj původně vysolit ani nechtělo, ale když má někdo narozeniny, může si dovolit zatlačit na patřičných místech ;) A tak se stalo, že se má sbírka, pomalu ale… celý článek »

7 závodních her, které nesmí chybět na vašem netbooku

Výběr sedmera her do minulého článku 7 strategických her, které nesmí chybět na vašem netbooku nebyl problém. Naopak. Strategie jsou obecně na hardware nenáročný žánr, navíc mohou těžit z detailní a ručně kreslené 2D grafiky. I na slabých strojích, jakými netbooky jsou, máte tedy k dispozici zástupy kvalitních a pohledných titulů. Závodní hry jsou na tom podstatně hůře. Staré kusy jsou lecčím, jen ne sexy vypadajícím simulátorem, nové kusy jsou zase příliš náročné na konfiguraci PC. Na Atomu s Intel… celý článek »

Co hrát na komorní LAN party?

Ani nevím, proč mě to nenapadlo dřív. V současném bytě mám dost prostoru, tak akorát pro 4 hráče a jejich notebooky. Na epické bitvy je to sice málo, ale kvalitní partičce stárů to nebrání. Pokusil jsem se tedy svolat veterány na krátkou LAN párty. Od pátku do soboty, víc naše věkem a alkoholem zmožená těla stejně nezvládnou. Další čtení k tématu: LAN párty drhnoucí aneb prokletá PC!  Překvapilo mě, že za dva týdny shánění jsem do akce uvrtal pouhé dvě… celý článek »

Need for Speed

Nejsem nijak zvlášť zatížen na automobilové simulátory, ale fakt je, že občas rád volantem zakroužím a plyn polechtám. Je to ostatně jediná šance, jak si vychutnat opojný pocit rychlosti, protože i přes svůj pokročilý věk stále nevládnu řidičským průkazem :) Vedle her Stunts, Test Drive (1. a 2. díl) a Lotus jsem řadil zostra a přesně také v Need for Speed. Že se série Need for Speed řítí do prdele, jsem poznal někde u druhých NFS: Underground. Další díly plné… celý článek »