Star Wars

(Star Wars - všechny články)

Star Wars: The Arcade Game (1983)

Jak všichni dobře víme, nové filmové Star Wars jsou za rohem. Hype train se nezadržitelně řítí vyprahlou pustinou a nezbývá než doufat, že smete poslední zbytky skřípajícího písku, které na zrezivělé koleje nanesla nechvalně proslulá prequelová trilogie. Ideální okamžik hasit žízeň po síle hraním her ze Star Wars universa. Nebudu vás unavovat profláklými tituly typu X-Wing, Dark Forces nebo Yoda Stories. Raději se podíváme na samotný počátek, arkádovou střílečku s prostým názvem Star Wars, přesněji na její port pro počítače… celý článek »

Lucasarts pokračují v krasojízdě

Je vzrušující sledovat, jak se šílenci zvedne závoj nepříčetnosti z očí a pod víčky problesknou dávno nečekané střípky rozumu. Zdá se, že po laserovým mečem provedené lobotomii si vzruchy přeci jen našly cestu a obě hemisféry se spojily v perfektně funkční celek. Nebo prostě někdo pochopil, kde vydělat peníze. Ach, ta mocná síla kapitalismu! Není pochyb, že remake Monkey Islandu pěkných pár fufníků vydělal. Stejně jako pokračování od Telltale Games. Jednoho tak ani nepřekvapí, že se Lucasarts chystají vykopat zpod… celý článek »

Han Solo: Fate of Atlantis?

“Here’s where the fun begins.” – Han Solo Jsem sice trekkie, ale jsou jisté věci kolem Star Wars, které dokáží rozrušit i mne. Například Lucasova snaha o neustále remasterování, předělávání a celkové mrvení původní trilogie. Nebo snaha Stacy Davidsona o oživení původních Star Wars na SCUMM engine! Han Solo Adventures je na první pohled klasická 2D adventura v nejlepší LucasArts tradici. Insipirace v Indiana Jones: Fate of Atlantis je zjevná, rozhraním počínaje a sprity samotného Sola konče. Před autorem je… celý článek »