Všechno dobré jednou skončí, HOTU nevyjímaje

Home of the Underdogs

Tak už je to asi tady. Po dlouhých letech agonie, kdy abandonware server se starými hrami Home of the Underdogs opakovaně umíral a následně vstával z mrtvých, přišel pravděpodobně definitivní konec. Smrt byla pomalá a dlouhá. V lednu 2006 ustaly veškeré aktualizace, od té doby web HotU trpěl častými výpadky, ale vždy se nějak zvládl vrátit zpět. Naposledy v říjnu 2008, po krátkém výpadku, se HotU sice opět probral k životu, ale zmrzačený. Stránka fungovala, jenže downloady byly pryč. Všechny pokusy o stažení starých her končily větou "I'm sorry, but the file doesn't exist". A příběh, zdá se, končí další krátkou větou, kterou na Twitteru vyvěsil majitel webu - "Home of the Underdogs webhost went bankrupt T_T".

V čem byl server Home of the Underdogs tak úžasný? Nikdy nijak zvlášť nevynikal designem nebo rychlostí stahování, ale do pozice No.1 ho dostaly dvě věci - fungující komunita a hlavně neuvěřitelná nabídka her ke stažení. HotU ve své pokladnici schraňoval klenoty raritní a opomíjené, které si z nejrůznějších důvodů nikdy nevydobyly pověst legend. Ale nespecializoval se jen na "best of", jako většina ostatních serverů se starými hrami. V databázi měl i tituly vyloženě špatné a časem zapomenuté. Jako "zdroj materiálu k bádání" byl HotU bezkonkurenční.

Možná se klube pár nástupců, možná některý z nich nakonec Underdogsy předčí (třeba Abandonie má slušně našlápnuto), možná se jednou HotU vrátí zpět, ale v tuhle chvíli - truchleme a plačme, protože jak říkal Gandalf, "I will not say: do not weep; for not all tears are an evil." :)

So Long, and Thanks for All the Fish!

A na závěr se sluší i odkaz. Můžeme klikat a doufat, že jednou... http://www.the-underdogs.info/

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Všechno dobré jednou skončí, HOTU nevyjímaje"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

12 patronů přispívá částkou 1374 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš XGLOBE - 4mmRetro podložka pod myš XGLOBE - 4mm 230 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle