Cartridge je mocnější optického disku!

1) Pětice nových starých her pro Genesis (Mega Drive). SEGA nejprve odmítá spolupracovat, ale po očištění kontaktů vhodnou substancí, nejlépe chlastem, tedy lihem, se vše uvede do klidu a všech pět her bezchybně funguje. V případě The Simpsons: Bart's Nightmare je to sice trochu škoda, ale co, i debilní hry jsou součástí historie.

2) Dvojice originálních CD placek pro Sony Playstation (PSX). NHL99 a Gran Turismo. Nosiče dat, protože letité, jsou pokryty sítí jemných škrábanců. Nic, s čím by si solidní optická mechanika neporadila. První konzole: NHL99 se dostane do intra, Gran Turismo k úvodní obrazovce. Fajn. Druhá konzole: NHL99 dokonce nenačte vůbec, Gran Turismo se naproti tomu dostane až do menu. Hnus. Takže hurá shánět po netu "záložní kopie".

Říkejte si co chcete, ale z hlediska sběratelského jsou konzole na cartridge mnohem trvalejším a funkčnějším artiklem! :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Cartridge je mocnější optického disku!"

  • panprase napsal:

    A proc si ti kopie neudelas z tech disku. Nerikej mi ze to na pocitaci neprectes? A obe gamesy nemaj ani ochranu takze bys to zvladnul.

  • Sledge napsal:

    @panprase: Taky možnost, PC to hádám přečte, zkusim. Každopádně pointa zůstává – ve chvíli, kdy budou všechna originální média pro PSX mrtvá, si z cartridge na Genesis pořád zahraješ :) (A pokud nechípnou CD, pochcípaj optický mechaniky)

  • panprase napsal:

    To abych sel do sklepa a vozkousel tech par gamesek co tam mam uz 10 let uskladnenejch. Ale asi mam zalozni kopie nekde na disku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1552 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš VLAKRetro podložka pod myš VLAK 236 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle