Svěží a odpočatý mířím na festival

1701.cz - retrogaming merch

Je tu konec června a já vypotil pouhé tři články? Mohl bych to pokrytecky svést na okurkovou sezónu, ale místo toho nabízím upřímnou omluvu se slibem, že se polepším! ;) Lenost mě přepadla, inspirace pomálu a ty vzácné okamžiky, kdy jsem odněkud vyškrabal trochu energie, jsem věnoval jiným projektům.

Teď a tady vám aspoň dám vědět, nad čím aktuálně hloubám.

V první řadě je to konzole Sony Playstation 2, dovezená za pár korun z dalekého Albionu. Je to původní velký model, Gran Turismo 3 edice. Konzole samotná se nijak neliší, ale má slušivou krabici a sexy gamepad s průsvitnými červenými plasty. GT3 je jediná rozumná hra, kterou aktuálně můžu hrát. Dostal jsem sice s konzolí ještě Call of Duty 3, ale takový perverzák, abych se FPS akci snažil ovládat gamepadem, prostě nejsem. To samé platí i o Sims 2.

Gran Turismo 3 je samozřejmě pecka. Závodím už třetím dnem, zlehka se do toho dostávám, i tak se ovšem stále zoufale potácím na chvostu pelotonu. Obtížnost je na můj vkus mírně vysoko, ale už dlouho mě žádná závodní hra tolik nebavila. Snad to někdo nevezme jako rouhání, ale fyzikálním modelem mi hra připomíná mé oblíbené Need for Speed: Porsche. Auta se chovají uvěřitelně, hra se tváří jako simulace, ale zase nejde zbytečně moc daleko. Možná kdybych si pohrál s obtížností a povypínal nějaké pomocníky, dostal bych simulaci podstatně tvrdší, ale v tuto chvíli nemám proč to dělat.

Kromě PS2ky jsem obdržel ještě jednu báječnou hračku, a to počítač Raspberry Pi, o kterém píšu na jiném blogu. Neměl jsem na RasPi ještě moc času, ale linuxová distribuce už se prohání na SD kartě a aktuálně je v plánu testování nějakých těch emulátorů a her dostupných skrze repozitáře. Zatím jsem prubnul FreeDoom, který běží uspokojivě, a Micropolis, což je v podstatě klasické SimCity, doplněné o otravné zvuky (které vlastními ústy naprskal do mikrofonu neznámý mamlas, patrně sám tvůrce Don Hopkins). Jako první přijde na řadu DosBox, ale zázraky nečekám, CPU je slaboučké - pokud plynule poběží hry pro 286ky, budu překvapen. Pak mě asi bude zajímat ScummVM, u kterého ovšem nároky na výkon naprosto neodhadnu. Uvidíme.

A nakonec to nejlepší - protože jsem nedávno oslavil 28. narozeniny (hnus), obdržel jsem dar. Měl by dorazit co nevidět a nejde o nic menšího, než o konzoli SEGA Saturn. Her do začátku moc nemám, vlastně jen tři - Doom, který je dle všeho ve své saturnové inkarnaci naprosto otřesný, Hexen, který na tom snad bude lépe a Need for Speed 1, které mě předpokládám ničím nepřekvapí. Z konzole mám samozřejmě obrovskou radost a jen, co se s ní poňuchám, je na řadě Dreamcast! A pak 32X, Sega CD, MegaDrive novější verze, Master System původní verze... ;)


A co teď? Teď se chystám na svůj oblíbený filmový festival. První červencový týden tedy zde na high-voltage.cz nic moc nečekejte, ovšem tradičně můžete nahlédnout na filmový blog film.blaboly.cz, kde banda blábolníků poskytuje nepravidelné, guerillově-undergroundovo-punkové festivalové pseudozpravodajství!

Po návratu z Karlových Varů se snad na nějaké ty staré hry vrhnu. Pokud mě ovšem nezláká Sapkowskiho Zaklínač, jehož čtyři díly jsem dostal od své drahé polovičky :)

Retru zdar... a filmu taky!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Svěží a odpočatý mířím na festival"

 • Logout napsal:

  Pokud v DOSBoxu poběží uspokojivě jen hry na 286, pak je DOSBox opravdu nepříliš dobrý kus kódu. Emulátor PC XT na Psionu 5MX zvládal plnou rychlost XT, byli jedinci, kteří na tom honili Windows 3.0 a to bylo na 36MHz ARMu…

 • casino napsal:

  PS2 dvojka závisť. Kolko presne stála?

  • Sledge napsal:

   700 a kilo za dopravu

   • kotyz napsal:

    Mě ta moje vyšla podobně, ale kolik tisíc potom padlo na doplňky a příslušenství (a nakonec teda i na originální hry, ale ty by se daly spočítat na prstech jedný ruky). A vypadá to že už tam odchází mechanika, čistící CD už nezabírá. Výměna by byla celkem mastná, zkusim se v tom povrtat jestli to pomůže. No ale aspoň se mi povedlo včera nastavit hdloader aby viděl celejch 200 GB z disku místo 128 jako doteď, takže se mi tam vejde ještě nějakejch 10 dalších her navíc proti plánu. A v případě nouze ho přehodim za 300 GB model. Jen škoda že už to nebere CD a video DVD se sekaj pokud se vůbec načtou, normální DVD přehrávač už mi taky nejde a tohle byla fajnová náhrada. A to sem tu mechaniku šetřil, proč to nemůže vydržet aspoň pár let? Zkusim to vyčistit a uvidim, při tý příležitosti se podívam na zoubek taky videu – pak budu moct vytáhnout svoje starý VHS se Star Wars kde je ještě v návratu jediho původní duch Darth Vadera… A nahrát si (když seženu ještě dneska prázdnou kazetu) nějaký grafický demíčka z PS2 (už sem to zkoušel přímo do PC, ale ta grabovací karta co sem dostal zadáčo je shit, obraz jen mírně hnusnej, ale zvuk nepoužitelnej a hlavně to nemá žádnej mpeg enkodér a PC mi to v reálnym čase nestíhá enkódovat bez hnusnýho kostičkování). Teď ještě někde sehnat isopropylalkohol, jelikož líh nechává bílý fleky a ten sajrajt na čištění monitorů je slabej. A vatový tyčinky, ale ty maj všude. Videotutoriál na rozebrání a složení sem už viděl, takže teoreticky už vybavenej sem…

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 074 Kč měsíčně

Již přispělo 11 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web :) » Více zde »

Shadow bazar, retro herní džungle