Now I have a Playstation, ho ho ho!

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Zabalen v nevábné krabici vyložené letáky z Lídlu schovával se tmavě šedý Playstation (PSX)! Sbírka se tak opět rozrůstá a já opět dumám nad kapacitou úložného prostoru v bytě a nenacházím řešení! Ale ono se tam pár kousků ještě vejde...

Spolu s konzolí dorazily dva gamepady, paměťová karta a hrstka originálních i, ehm, záložních her. I když originálky čítají takové zásadní staré hry, jako jsou Grand Turismo či Tekken, enormní koncentrace škrábanců na plackách mi hraní spolehlivě znemožnila. Záložní kopie hry Driver a jakési Formule ovšem jedou bez problémů a já tak mohl na vlastní kůži okusit grafickou sílu pokořitele Segy a Nintenda! A co teprve ten mocný Force Feedback. Pravda, vzhledem ke stáří ovladač aktuální situaci na obrazovce příliš zdatně nereflektuje a vrní tak nějak z principu. Ale i tak!

Díky oné funkční originálce s formulí jsem navíc ozkoušel funkčnost jiné konzole, a to PSone, zmenšené sestřičky původní PSX. Takže teď mám Playstationy dva a nemám co hrát. První výlet na aukro dopadl slušně, ovšem nečekám, že by nějaká hra stihla do víkendu dorazit. Ač je PSX čipované, jak z textu již vyplynulo, nedaří se mi žádnou novou "záložní kopii" vytvořit. Kýho výra, kde dělám chybu? Snad je to v médiích a Verbatim si povedou lépe, než TraxData. Jestli je v tom nějaký speciální fígl, rád se poučím.

A jako obvykle: máte doporučení na opravdu zásadní PSX tituly, které bych neměl minout?

A na závěr klasický citát:

 • Attention, whoever you are. This channel is reserved for emergency calls only.
 • John McClane: No fucking shit, lady. Do I sound like I'm ordering a pizza?

Now I have a Playstation, ho ho ho!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Now I have a Playstation, ho ho ho!"

 • davesade napsal:

  PSX, zejména stará verze, má dost vybíravý laser. Kvalita médií je rozhodující. S PSOne jsem podobné problémy neměl.

  Pro PSX je řada zásadních her jak historicky, tak herně. Určitě nesmíš minout: Metal Gear Solid, Vagrant Story, Gran Turismo 2, Tekken 3, Legend of Dragoon (podle mne lepší, než FF7), Chrono Cross (+ Chrono Trigger remake ze SNES), Tenchu, Final Fantasy Tactics / Ogre Battle (remake ze SNES), Crash Bandicoot (1+2 určitě), Syphon Filter, Wipeout 2097, Silent Hill, Resident Evil (2+3). To by tě mělo na pár let zabavit ;).

 • Liso1 napsal:

  ja som Playstation hral len raz (ja viem, hrôza) a to DEMO hry Nightmare Creatures, odporúčam skúsiť :)

 • Pan Vigo ze servisu napsal:

  Starší optické mechaniky mívají trimmer, který se dá nastavit offset pro elektromagnety zaostřující čočku. Něco jako zvedání hlavy kazeťáku pro Atari, nebo Sinclairu, stará škola zná :-).
  Staré mechaniky pro PC to po dvou až třech letech potřebovaly, možná by to pomohlo tady…
  Ozvi se mi, poradím.

 • Sledge (admin) napsal:

  @Vigo: Zásahů netřeba, drahý pane Vigo, včera jsem zkusil jeden pomalu pálený a lehce kořeněný Verbatim, s troškou toho Need for Speed 1. A hle, vše frčí.

 • Franta napsal:

  Rozhodně bych zkusil Castlevania:Symphony of the night.Já to nehrál,ale četl jsem o ní jako o nejlepším díle z celé série.

 • Gamer napsal:

  To je sranda. Já mám též čerstvě zakoupený Play Station 1 z Aukra :-) zhruba týden… emulátor, to nebylo ono. I když ePSXE 1.7. je dobrý. Já mám tu novější menší verzi. A už se těším až se dostanu přes Abe Odyseus až k Syphon Filter, Soviet Strike, Nuclear Strike a samozřejmě Resident Evil či Silent Hill…. chtělo by to víc času!!

 • Gamer napsal:

  Mám osvědčený tip, který přimetla jedna z vln, obývající moře internetu.

  Alcohol 120% a Daemon tools.

  1. Najdeš si Image s hrou
  2. namountuješ ho do démona
  3. spustíš Alcohol 120%
  4. dáš kopírovata disk
  5. jako cíl uvedeš ten Image, který chceš kopírovat
  6. a dáš vypálit, najlépe 4x rychlostně (ale šlapaly mě i hry 48x)

  Kdyžtak napiš jestli už ti fakčí

 • Sledge (admin) napsal:

  Já mám bohužel aktuálně tak rozkakaný Wokna, že pokus o instalaci jakýkoliv virtuální mechaniky končí BSOD :) A jsem línej reinstalovat. Ovšem vypálení přes CloneCD se povedlo, Need for Speed jedou. Koupim další CD a jdu laborovat dál.

 • Pan Vigo ze servisu napsal:

  Taky cesta. Když ty CD budeš pálit dost pomalu a nahlas, domluví se i s PlayStation. :-)

 • nut napsal:

  Na PSX jsem nehrál moc, ale pamatuji si psycho mlátičku, kde jeden z bojovníků byl uvázán do stahovací kazajky, ale ač jsem hledal, jméno jsem nenašel. A FF7 je asi jasná volba (asi jsem pozdě, viď?)

  • simon napsal:

   Dalšie jasné volby sú aj : Xenogears, Chrono Cross, Tekken 3, Crash, Castlevania, FF9, Suidokeny, Grand Turismo 2 ……chjo, na PSX toho vyšli tony a tony.

 • Neny napsal:

  takže tohle Playstation půjde do příští soutěže ? :-))))) když už tuhle asi nevyhraju :-)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle