ČUBA Pictures presents – TOP GUN

1701.cz - retrogaming merch

Vidím migáč květináč! Pokud máte nějaký ten rok za sebou a v devadesátých letech jste měli blízko k počítačům, určitě se k vám dvojice praštěných FLI videí dostala také. Ani nevím, kdo to tehdy přitáhl, ale Autodesk Animator jsem si kvůli TOP GUN animačkám pouštěl minimálně jednou denně. Přiznávám, takhle po letech už to taková pecka není, ale to je holt ta daň z nostalgie - vystřízlivění.

Ovšem retro factor obou videí je bezesporu značně vysoký!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"ČUBA Pictures presents – TOP GUN"

 • k0Seek napsal:

  Už jsem ani nedoufal, že to video uvidím! Nedávno jsem přemýšlel kde je mu konec… Stejně je zajímavé, že si tenkrát takováhle bejkárna našla cestu. Považ tu vzdálenost Praha – Karlovy Vary a stejně jsme to viděli a znali oba..

 • Starej Mraf napsal:

  Nebyly by někde ty origlo FLI soubory ke stažení? A nebo ještě líp z nich udělat animovaný GIF….

 • Sledge napsal:

  @Starej Mraf: Určitě se to někde na netu válí, cca rok zpátky jsem někde GIFy viděl, ale za boha si nevzpomenu kde :( Zkusim večer pohledat po disku, třeba jsem si to uložil :)

 • Adder napsal:

  FLIčka jsou ke stažení tady… http://www.zine.cz/mirror/AZOld/Gallery/films.htm

  Autor těchto videí stále působí na české scéně. Jmenuje se Franta Chmelař a v současné době je členem vývojářského týmu Rake in Grass jako grafik. Schválně se podívejte, jakou cestu ušel od Top Gunu k West Bangu.

 • Thomeless napsal:

  Pecka, na tohle se proste nezapomina :-) sem zvedavej co jeste najdes z tehle starejch veci :-)

 • Sledge napsal:

  @Thomeless: Jo sousede, blog by chtěl, ale mozek to nedává, paměť selhává! Pokud si na něco vzpomeneš, sem s tim! Popř. pokud najdeš něco na disku… psal jsem ti o GALa, nehledals? :)

 • Venca napsal:

  Tak tydle hustý flička pamatuju eště z 386ky, sme se tomu smáli jako magoři :).

 • MickTheMage napsal:

  A hla, to som mal tusim aj ja na nejakej diskete :) Ale co si pamatam na podobne “somariny”, tak na Slovensku fical Meciarnator :), obzvlast rad sa siril aj s nejakym tym virusom (mozno to bol aj nechvalne znamy onehlaf). http://www.youtube.com/watch?v=heXKRhnGdSg

 • TRB napsal:

  Mám radost, že to vidím… mám to sice někde zálohované, ale těch CD jsou mraky… každopádně mě hrozně překvapuje, jak v tom roce 96 nebo kdy jsem to viděl mohla tahle pecka docestovat do technik centra v HB, kde okamžitě desítky borců začali v AA “filmovat” – mně to drželo až do roku 2003:) nikdy nezapomenu:)

 • Kuba napsal:

  Zdravím,
  taky vzpomínám na ty časy, kdy jsme na to koukali na gymplu u profesora v kabinetě, protože to bylo jedno z mála PC v celym širym okolí.. A to jsme se nasmáli :o) Mimochodem bylo to v Jablonci nad Nisou. Dobrý věci se prostě dostanou všude i bez internetu :o).

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 074 Kč měsíčně

Již přispělo 11 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web :) » Více zde »

Shadow bazar, retro herní džungle