Pořád se něco děje

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

15 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Uf! Prohrabat se jednou denně všemi zdroji nahromaděnými v RSS čtečce začíná být pořádná fuška. Možná bych to mohl trochu pročistit, ale hrozně nerad bych přišel o něco důležitého. A co důležitého se ohledně starých her událo za posledních několik okamžiků?  Popř. co pěkného jsem v posledních hodinách objevil?

R-Types Retro Game Music Collection - hudební album obsahující songy z her R-Type, R-Type II, R-Type III, R-Type Leo, R-Type Delta, and R-Type Final, které vyšlo včera v Japonsku. Zrovna o víkendu jsem proháněl R-Type 2 na svém stroji Amiga 600, a i když jsem se nikam daleko nedostal, protože já jsem na hry vlastně docela levej, hudba mě definitivně zaujala. (Ne tak mou drahou polovičku, ta to "pípání" nesnáší. A pípáním je míněno všechno od ZX Spectra až po Amigu včetně. :) Každopádně vy jukněte aspoň na trailer, bude se vám líbit.

Chrotendo - ač se tak z názvu může zdát, projekt nemá nic společného s vepři. Autor webu si říká Doctor Sparkle a má evidentně rád NES. Jednoho krásného dne si řekl, že vezme všechny hry pro NES / Famicom, zahraje je a napíše o tom. A aby v tom měl systém, hry volí dle abecedního pořadí.  Upřímně řečeno podle posledních článků bere to, co mu přijde první pod ruku, ale je tam spousta barevných  obrázků a vůbec, mrkněte na to.

The Last Express, adventura, o které už jsem něco málo psal, je k dispozici jak na GOG, tak DotEmu. Za těch pár korun je to myslím jasně koupě pro každého fanouška žánru. Jen se podívejte na screenshoty, ta hra vypadá i po 14 letech od vydání prostě sexy!

Wolfenstein 1D - Možná už jste na něj narazili. Legendární Wolfenstein předělaný do progresivního 1D zobrazení! Ano přátelé, tam někde tuším budoucnost casual her! Ni vlevo, ni vpravo, prostě mazej rovně a drž ukazovák na spoušti. Srdce každého fandy současných konzolových FPS musí plesat nad tou nádherou. He he.

Fallout: Nuka Break - chutné sousto pro fanoušky série Fallout a Šíleného Mela Maxe Rockatanskyho. Tady škoda slov, udělejte si šestnáct minut a třicet vteřin čas na jeden z nejlepších postapo filmů posledních let!

CRPG Addict pokračuje ve své krasojízdě a prokousává se jedním dungeonem za druhým. Na rozdíl od Chrotenda, které na to jde abecedně, volí CRPG Addict hry chronologicky. Aktuálně je někde v roce 1987, spousta pokladů ho tedy teprve čeká. Jeden z nejlepších zahraničních blogů, které sleduji, opravdu!

Jo a Dave napsal několik pěkných řádků o adventuře Day of Tentacle, na kterou si znovu brousím zuby, jen co dorazím Sama a Maxe. Takže díky za povzbuzení chuti! :)

A abych vás jen nezahlcoval tunami nečitelného textu, předkládám jeden obrázek. Space Invaders útočí!

Pořád se něco děje

Toliko novinky, děkuji za pozornost!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Pořád se něco děje"

  • davesade napsal:

    …no jo, Sam a Maxe jsem dohrál kdysi s kamarádem, měl bych to zkusit sám. Dík ;).

  • DJ napsal:

    Mas pravdu s tym sledovanim zdrojov, ja som uz ich uz musel z RSS hodne odstranit, uz len to citanie zaberalo cim dalej viac casu ;-)
    CRPG Addict som minuly rok pozeral, je to pre mna jeden z najlepsich zahranicnych blogov, kedze sa venuje starym RPG hram. Ked som sa tam teraz pozrel nestiham sa divit. Je 28 januar a ten chlap tam ma v tomto mesiaci 26 clankov, v kazdom dopodrobna rozobratu nejaku hru s VLASTNYMI obrazkami a videami, nechapem kde na to ten clovek berie cas. Vacsina profi recenzentov by sa od neho mala co ucit…

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš VLAK - 228x189x2mmRetro podložka pod myš VLAK - 228x189x2mm 197 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle