Armikrog: nová adventura od tvůrců hry Neverhood

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Něco, co tady ještě nebylo. Absolutní oddechovka, u které se nikdo nebude nudit. SCORE č. 38, podepsán Honza Chlebek. Vždycky mě trochu mátlo, že veskrze pozitivní recenze hry Neverhood byla zakončená nepříliš lichotivým hodnocením 6/10...

Ale čert vem hodnocení, Neverhood je nesmrtelná a kultovní klasika, která i dnes sbírá fanoušky napříč časem a prostorem. Parádní výtvarný styl, chytlavý soundtrack a pořádná porce humoru. Co by mohl hráč chtít víc? Snad jedině pokračování...

To přišlo v roce 1998, ale má to trochu háček - Skullmonkeys nejsou adventura, ale klasická hopsačka, která si sice zachovává vizuál známějšího předchůdce, ale důstojné pokračování si fanoušci určitě představovali jinak...

Třeba jako Armikrog! Nejde sice o další díl Neverhoodu s hrdinou Klaymenem, ale už na první pohled je naprosto jasné, odkud vítr vane. Za projektem stojí Doug TenNapel, který kromě Neverhooda stvořil také postavu Earthworm Jima. Spolu s dalšími tvůrci žádá o nemalých 900 000 dolarů, ale už teď je zjevné, že se částka vybere, počítadlo naskakuje solidním tempem.

Armikrog bude klasická point'n'click adventura vytvořená stejným stylem, jako předchůdce, tedy stop motion animací modelínových figurek. Hlavní hrdinou hry je vesmírný dobrodruh Tommynaut a jeho věrný (a slepý) mluvící pes Beak-Beak. Oba dva havarují na podivné planetě a skončí zavřeni v záhadné pevnosti jménem Armikrog.

Hra je plánována pro Windows, MaxOs a Linux, hnacím motorem je oblíbený engine Unity. Příspěvek, který vám zajistí plnou verzi hry, je stanoven na 20$.

A ještě jedna dobrá zpráva: pokud obzvláště rádi vzpomínáte na ulítlý neverhoodí soundtrack, radujte se, jeho autor, Terry S. Taylor, je na palubě taktéž!

Projekt podporují i "kickstarterové hvězdy" Tim Schafer (Double Fine Productions) a Brian Fargo (inXile entertainment - Wasteland).

armikrog

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Armikrog: nová adventura od tvůrců hry Neverhood"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle