Soutěž na září: vyhrajte tablet s Androidem!

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

AKTUALIZACE 1.10.: Takže je to jasné, s rovnou tisícovkou bodů opět vyhrál FTL, který dodal nejen soutěžní hru, ale i několik kvalitních článků. Výhra je to tedy rozhodně zasloužená, nezbývá než gratulovat! :) Článek se soutěžními hrami bude brzy...


V srpnu jste vážené čtenářstvo bojovalo o legendární přenosnou konzoli Nintendo GameBoy, v září máte možnost soutěžit znovu. Tentokrát je trofejí androidí tablet POINT OF VIEW Mobii Tablet 7″ ProTab 26, jehož nesporné, ehm, přednosti jsem shrnul v následující dvojici článků:

levny-tablet-hry-03


Soutěž bude probíhat v zásadě stejně, jako minule:

V měsíci září napište víc komentářů, článků či příspěvků do fóra, než kdokoliv jiný. Každá uvedená akce je totiž bodovaná! Seznam bodovaných aktivit a příslušná ohodnocení naleznete na stránce Volty, aktuální bodový zisk a popis celého systému jsou tamtéž. Vyhrává pochopitelně ten, kdo bude mít za září největší bodový zisk.


Ale pozor! Má to háček. Soutěž si trochu opepříme a v některých z vás tak možná probudíme dávno zapomenuté programátorské sklony. Ten (registrovaný) soutěžící, který mi do 29. září zašle na e-mail sledge@high-voltage.cz hru, kterou sám naprogramoval (včetně zdrojových kódů - pro kontrolu), obdrží jednorázový bonus 500 voltů, který ho rázem katapultuje mezi favority.

Chápejte, nežádám po váš další díl GTA. Nic složitého se ostatně za měsíc stihnou nedá. Počítá se i sebejednodušší hříčka, viz můj pradávný Destroyer. Nejde o výsledek, ale o zábavu kolem. Na druhou stranu, nerad bych se probíral desítkami variant na "hádej číslo" ;)

Podmínek je nemnoho:

 • Musí jít o váš vlastní výtvor! Kdo se pokusí dodat zdrojáky kompletně zcizené, bude diskvalifikován a veřejně zostuzen!
 • Výsledek musí být spustitelný pod DOSem / DOSBoxem, protože jsme retro (*).
 • Výsledek vašeho snažení bude zveřejněn zde na high-voltage.cz pro potěchu všech.
 • Pro úplnost: výsledek je samozřejmě váš, krom zveřejnění s ním dál nijak nakládat nehodlám.
 • Výsledná hra musí být odevzdána do 29. září!

(* osmibitový jezdci na assembleru a Basicu si zajisté poradí a nasadí starší dosové emulátory svých oblíbených strojů)

A to je asi tak vše. Tak nebuďte líní, nahoďte Pascal, Basic, C, Assembler či jakýkoliv jiný z mocných nástrojů a pusťte se do díla :) Své dojmy a postřehy můžete ventilovat ve fóru.


Pro pořádek:

 • Pokud se rozhodnete získat Volty sepsáním článku, dbejte na patřičnou kvalitu (přes 1000 znaků a obrázek). Budu přísný, leč spravedlivý! Článek se musí pohybovat kolem retra, držte se konzolí, počítačů a her.
 • Já, jakožto ogranizátor, samozřejmě nesoutěžím.
 • Tablet je zánovní, funguje tak, jak se od laciného šuntu dá očekávat :)
 • Zasílám i na Slovensko, bratia tedy soutěžit mohou.
 • A kdyby se něco potento, berte to prosím s humorem, jde o houno! :)

Dodatek: Původně jsem chtěl o tablet vyhlásit soutěž čistě programátorskou, ale bál jsem se, že se nikdo nezúčastní. Proto nakonec tato hybridní forma. Pokud žádná soutěžní hra nedorazí, jednoduše opět vyhraje ten, kdo nejvíc přispíval na web.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Soutěž na září: vyhrajte tablet s Androidem!"

 • Ftl napsal:

  Čtenářstvo ještě stále bojuje :)

 • Logout napsal:

  Díky dovolené mi srpen unikl, ale září bude jasný boj. Jen tak mimochodem, co je na takové novince jako DOS retro? Už už jsem chtěl sáhnout do bohaté zásoby toho co mám v Sinclair BASICu – například úžasná BASICová střílečka ovládaná výhradně myší – a teď abych startoval TurboPascal. Peklo!

  Každopádně to ale udělám, těšte se, od roku 2007 jsem Pascal neměl v ruce :-)

 • Ftl napsal:

  Teda když nad tim tak přemýšlím tak 500 bodů je dost demotivující pro případné lidi co by chtěli napsat článek(y) :) To jest 9 článků/1hra a to nedá za měsíc na blog ani Sledge sám, přičemž efekt hry se na návštěvnosti projeví určitě mnohem méně než kupa článků . Psát umíme všichni, ale programovat už ne :)

  To už se dá nahnat jen zakládáním zbytečných témat jak si pamatuji v předminulé soutěži kde si tím dva lidi grindovali stovky voltů :D Což mi zas přijdé hloupé.

  • Sledge (admin) napsal:

   Upřímně, tak nějak jsem to myslel. Tablet je přeci jen trochu dražší, než ten GameBoy a já bych chtěl skutečně ocenit ty, co se do soutěže obujou a něco naprogramujou. Tzn. dodání hry MÁ být ultimátní bonus, se kterým jen těžko půjde hnout.

   A s trochou snahy i nováček za měsíc splácá něco, co půjde použít. Jak píšu, nejde o kvalitu výsledku, ale o proces samotný. Pokud to někoho dotlačí k naučení se základů programování, tak je to pro mě jasnej WIN :)

   Do soutěže samozřejmě nikoho netlačim. Můžeš si dát pauzu a počkat na říjen, kdy možná přijde na řadu ten Mega Drive… :)

 • Logout napsal:

  Měl bych ještě jeden námět, dotaz, připomínku. Nebylo by motivující pro případné dodavatele her, kdyby se ještě po skončení hlasovalo o nejlepší a vítěz dostal ještě nějaký ten bod navíc? Nemyslím tím nějaký likvidační počet bodů, klidně 10-20, čistě jen aby se ukázalo, kdo je tady nejlepší. :-)

  • Sledge (admin) napsal:

   Ale jo, proč ne, můžem po skončení soutěže vyhlásit ještě nějakou anketu o nejlepší ze soutěžných titulů. Otázka je, jestli se jich vůbec víc sejde :)

  • Ftl napsal:

   Myslim že o to kdo je tady nejlepší nemůže jít ani náhodou :) Tohle neni site o programování,ale o starejch hrách. Já například jestli něco uklohnim tak jen kvůli tomu bonusu a jelikož jsem s tím nikdy nepřišel do styku tak to bude asi solidní blbost a to si ještě fandim. Budu rád když se to vůbec spustí a bude tam blikat kurzor :D Jako malej fakan sem si udělal na spectru kružnici podle nějakýho německýho návodu a tim ukončil svojí programátorskou kariéru :D

 • Liso napsal:

  Fuuu tak po GB tablet, to je pekná výzva a to som na september plánoval súťaž na svojom webe, ale počkám sňou mesiac, aby ich nebolo na jeden mesiac veľa :)

 • Ftl napsal:

  Dave de Sade se taky o něčem zmiňoval :) Poslední dobou je to nějaký nařachaný so se soutěží týče :D

 • Dave de Sade napsal:

  Hmm, tak jako na programování mne fakt neužije, ale co kdybych prostě jen dodal gamedesign dokument? ;)

 • Anastaz napsal:

  Paráda, tomu říkám výzva. Sem zvědavej na ty skvosty. A jak bylo zmíněno výše, po soutěži to chce vyhlášení nějakého toho vývojářského ubermága.

 • GGGC napsal:

  No to je alespoň soutěž! Jen tak dál! :)

 • Sledge (admin) napsal:

  Drobná aktualizace: hra musí být odevzdána do 29.září! Abych mohl řádně rozdistribuovat body :)

 • jana napsal:

  ahoj aja sem menuju jana jelínkova a ci vihrat telefon a i tablet a i skartama 32gi

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle