Soutěž na srpen: vyhrajte přenosnou konzoli od Nintenda!

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

AKTUALIZACE 1.9.2013: Tak je to jasné! Po lítém boji, desítkách komentářů a dvojici vynikajících článků máme vítěze. Bylo to napjaté, ovšem ve finiši se Liso trochu zadýchal a Game Boy tak vyhrává FTL. Gratuluju a pošli mi prosím na mail adresu, kam mám výhru zaslat :)


Ha! Čekali jste Nintendo DS, že jo? Bohužel, zas tak moc mi bohové finančních toků nakloněni nejsou, soutěžit tedy budeme o konzoli poněkud starší, ovšem neméně atraktivní - Nintendo Game Boy z roku 1989.

A k čemu by byla konzole, kdybychom na ní neměli co hrát, že? Spolu s konzolí tedy obdržíte nekompromisní killer-app Tetris a klasickou skákačku The Amazing Spider-man.

game-boy-soutez

"Co musím pro získání tohoto báječného setíku udělat?" ptáte se? Je to prosté! V měsíci srpnu napište víc komentářů, článků či příspěvků do fóra, než kdokoliv jiný! Každá uvedená akce je totiž bodovaná!

Seznam bodovaných aktivit a příslušná ohodnocení naleznete na stránce Volty, aktuální bodový zisk a popis celého systému jsou tamtéž.

Soutěž vyhrává ten, kdo bude mít za srpen největší bodový zisk. Systém je zcela automatický, soutěž je tedy jasně nalajnovaná a průserů prostá. Doufejme.

Ideálním místem pro snadné získávání bodíků je fórum, frajeři a vytvrdlíci si můžou zkusit sepsání článku. Takže hurá do fóra a diskutovat, skvělý a legendární Game Boy máte na dosah ruky, resp. klávesnice!


Pro pořádek:

 • Pokud se rozhodnete získat Volty sepsáním článku, dbejte na patřičnou kvalitu (přes 1000 znaků a obrázek). Budu přísný, leč spravedlivý! Článek se samozřejmě musí pohybovat kolem retra, ale to má své hranice, úvahu o vlivu olbřímího nosu Barbry Streisand na islandskou kinematografii sedmdesátých let zveřejnit odmítám! Držte se konzolí, počítačů a her.
 • GameBoy je plně funkční, vyčištěný, otestovaný, ale prastarý. Tedy bez záruky, ale to asi chápete ;)
 • Já, jakožto ogranizátor, samozřejmě nesoutěžím.
 • Zasílám i na Slovensko, bratia tedy soutěžit mohou.
 • A kdyby se něco potento, berte to prosím s humorem, jde o houno! :)
Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Soutěž na srpen: vyhrajte přenosnou konzoli od Nintenda!"

 • Logout napsal:

  Kvalitní soutěž a cena mě těší více než to DSko, které už mám :-) Je tedy načase začít kvalitně komentovat každá tři souvislá slova, co tu někdo napíše!

 • StareHry napsal:

  No podme teda nato, od zajtra idem komentovať každý jeden koment na fóre.

 • StareHry napsal:

  Nj, to bude tím, že si stále neviem zapamätať české názvy pre mesiace v roku. Budem musieť na tom zapracovať. A vymyslieť nejaký článok, nech mám na pár dní vystarané.

  Nejaká cena útechy pre druhé miesto?

  • Sledge (admin) napsal:

   Já si zase nikdy nedokázal zapamatovat měsíce ve slovenštině :)

   Cena útěchy ne, ale na september plánuju stejnou soutěž, ale o Mega Drive. Snad se mi podaří poskládat nějakej funkční celek :)

 • kotyz napsal:

  Už před časem sem si řikal že bych moh napsat nějakej ten článek. Třeba o tom jak sem hrál Dračí historii pod ScummVM na PS2… Ale když já sem tak línej a nikdy sem si nepsal ani deníček. A 1000 slov je nějak hodně (s obrázkama by problém nebyl).

 • LubikCZ napsal:

  Tak pro mě tahle soutěž není :(, teda něco sesmolit bych klidně mohl, komentáře bych taky mohl udělovat, nějaké ty příspěvky do fóra bych taky přihodil, ale pokud by nějakým zázrakem došlo k tomu, že bych vyhrál (o čemž dost pochybuju), tak bych výhru stejně přenechal druhýmu. Kdysi dávno jsem sice „pařil konzole“, ale dneska už ne. Žádná konzole pro mě není atraktivní. No dobrá, přiznám se teda, jsem prostě výhradné „písíčkář“ :D Klidně mě rovnou Sledge vyřad :)

  • Benish McFly napsal:

   taky sem hral driv jen na PC, nad konzolistama v okoli maval rukou, konzole i hry na ne byly vzdy drahy, penez moc nebylo a na PC se snadno hry sehnaly. PC taky melo potencial na nedrahe rozsireni vykonu do budoucna. ovsem pak hry zacaly byt na muj vkus hodne novy, narocny a takovy blivajzni. zacal sem hrat jen vykonostne nenarocny a zabavny hry (Soldat, CounterStrike 2D, Bulanci atd.). najednou se za vykonenm nebylo kam hnat, ale nebylo poradne co hrat, neco „novyho“ neobjeveny. pak sem v aukci vyhral starou konzoli SNES se Super Mario Worldem. perfektni hra s pestrou grafikou a vytecnou hudbou, ale nebyl to ten 8bitovej Mario, jakyho sem si z dob davno pred PCckovych pamatoval. patrani a zkoumani po nem a dalsich starych hra na Nintendo konzole se zmenilo v hltani a hltani v obsesi. no a ted mam konzoli i her na ne tolik, ze to nikdy vsechno kompletne nezahraju a nedohraju! k hram na PC se taky obcas vratim, ale jsou to hry maximalne jen po GTA2. takze konzolim nikdy nerikej nikdy :)

 • Benish McFly napsal:

  super cena! spidermana na GB mam ve sbirce dvojku, tak by se mi jednicka hodila. zbytek mam nekolikrat, ale tak hodit to na aukro a mit za to pak aspon na cigara by se hodilo. jen skoda, ze nekourim :D

 • Lukasing napsal:

  takový srágory.. na gameboy jedině pokémoni!!!

 • simon napsal:

  Človek by si aj doplnil zbierku COLOR/SP AGS101 ale co už ked si ide na 15 dni valať šunky do Chorvátska.

 • simon napsal:

  Inak by som asi do pravidiel prihodil „zakaz“ komentovania člankov starších než povedzme 2mesiace pač minule sa tu vytahovali články z roku 08 :)

  • Sledge (admin) napsal:

   Právě proto je tentokrát za příspěvek do fóra víc voltů, než za komentář ke článku. Snažim se tim soutěžící nenásilně nasměrovat tam, kam potřebuju ;)

 • LubikCZ napsal:

  „Sledžíku“ to je normálně vydírání :D Jinak nevidím jediný důvod, proč nekomentovat staré články. Já jsem se k těmto stránkám (mimochodem velice suprovým) dostal asi před rokem, možná ještě o trochu déle, nevím přesně a tak se nediv, že mě to prostě nutí komentovat i „vykopávky“. Co se týče těch konzolí, tak jsem si právě kdysi řekl „už nikdy“, měl jsem toho už prostě dost. Taky jsem v tom neviděl žádný další potenciál, o rozšířitelnosti a navyšování výkonu ani nemluvím. Prostě časem zestárne a nastane čas koupit novou, výkonější. Něco jiného jsou 8bity (převážně ZX Spectrum a kompatibilní), bohužel můj Didaktik M už není v kondici, takže se poohlížím po nějakém tom „spektru“. Do té doby budu 8bitové legendy pařit na emulátoru a aby to bylo fakt hodně retro, tak jsem si nastavil originální rychlost nahrávání, myslím samozřejmě tu kazetovou. Jedinou „nevýhodu“ vidím v tom, že se ta hra pokaždé napoprvé nahraje, což u originálu nebylo :D Samozřejmě, že pařím i staré „oldschool“ hry na počítači, ale na výkonném 4jádru to jaksi není to pravé ořechové a emulovat staré stroje taky není jaksi ono, proto mám staré stroje a to od 386-tek až po Cyrixe MXII (teď přesně nevím typ), takže si v pohodě zahraju cokoliv, co vyšlo za posledních 30 let na počítače :) Sem se nějak rozepsal, takže asi tak, no :)

 • Davesade napsal:

  Tak tohle je podpásovka! Celý život se snažím tvůj blog nekomentovat, abych nevypadal jako závistsník ;). Na truc se nezúčastním! A na truc vyhlásím vlastní, mnohem lepší soutěž! ;)

  • Sledge (admin) napsal:

   Mnohem lepší? Inu, hodil by se mi Dreamcast, takže směle do toho! ;)

   To s tím nekomentováním moc nechápu, rozveď to. Tohle zní tak, že tu píšu strašný sra*ky a ty se zuby nehty držíš, abys mě nesepsul! Já tu kritiku unesu, a když ne, mám tu lahev wizoura, odplížím se do kouta a budu zpytovat svědomí! ;)

   • Davesade napsal:

    Kdybych měl potřebu kritizovat, určitě by ses to dozvěděl ;).

    Ono je to složitá otázka, na kterou není jednoznačná odpověď. Každej vidíme na hrách (ať už starých nebo nových) něco jiného, co nás zaujme. Třeba u tebe je jasně vidět, že sleduješ i remaky starých her, nové hry pro staré systémy nebo obsukrní HW pro ultrageeky. To jsou věci, které mne osobně sice zajímají, ale přece jenom povrchně. Jsem rád, když o nic vím, ale mé zaměření je obecnější a žiju spokojeně, i když o nich nevím. Samozřejmě je dobře si rozšiřovat obzory, jenže nejde stihnout úplně všechno.

    Já třeba se snažím více o praktické hraní starých her, případně když hraju nové hry, vnímám je svou vlastní starou optikou, protože mi už není patnáct a když mi někdo podstrčí novou hru „pouze pro dospělé“, rozcupuju ji na kousky, pokud mne jako třicetiletého pařmena neuspokojí. Prostě pracuji s tématem úplně jinak. U tebe třeba nemám pocit, že bys moc hrál, což mi přijde divné, ale není to důvod ke kritice. Za sebe – zcela cíleně se vyhýbám indie scéně, protože kdybych ji chtěl studovat, nebudu mít čas na svoje hry, že jo.

    Takže co chci řici – tvoje práce je naprosto v pořádku, nekomentuji ji hlavně proto, že nemám potřebu do tebou předhazovaných témat zabředávat, čistě z časových důvodů.

    Čím dál tím více si myslím, že by měl vzniknout jeden web, který by sloučil ty z nás, kteří máme podobný názor na hry (ať už staré nebo nové), ale vnímají je unikátní optikou (každý by byl redaktor jedné sekce daného webu). Obdivuji třeba DJ Oldgames za jeho nadnárodní projekt, kterému nesahám ani po členky. Kdyby se naše platformy nějak propojily…

    Mám pocit, že o něco takového se snažil Martin Malý se svým webem oldplayer, ale nakonec to asi udělal po svém.

    Mně by se klidně líbil jen nějakej RSS agregátor, kde by se objevovaly nové články od nás všech, jen s minimálním redakčním úsilím (protože kdybychom mohli dát dohromady funkční redakci, už tak dávno učiníme – problém je v tom, že fungujeme jen jako jednotlivci, což je v pořádku, ale pro nějaký pravidelný magazín je to nesmysl. Kdyby existovala třetí strana, která by se jen starala o web s agregovanými články, bylo by to vůbec nejlepší, protože by bychom pracovali jako doteď, ale čtenář by měl související autory pod jednou střechou).

    Ad soutěž – určitě vymyslím něco herního. Něco jako – kdo poskytne videodůkaz, že dohrál první level Sonica se zavřenejma očima, dostane Maria pro NES.

    • Sledge (admin) napsal:

     Díky za reakci. Máš naprostou pravdu, že moc nehraju. Ne snad, že by nebyla chuť, ale po dnu prosezenym u kompu v práci už neni to zapálení takový a když už něco pustim, jsou to kratší seance, navíc jsem hrozně roztěkanej, mám rozehrány desítky her a nejspíš žádnou z nich nikdy nedohraju :)

     Navíc ne vždycky, když něco dojedu, mám potřebu o tom napsat. Naposledy jsem myslim dohrál Z, ale co z toho vykřesat? Dobrá hra, ne taková pecka, jak jsem čekal, konec :)

     Někde na začátku jsem snad i měl plánu psát hlavně o tom, co hraju, ale postupem času se to nějak přetransformovalo do stávající podoby. Sám cejtim, že třeba ty konzolový hardware vychytávky nikoho moc nezajímaj, mimo jiné proto, že tu konzole v devadesátých letech nikdo moc neměl, ale nenapiš o tom, když je to tak zajímavý :)

     O tý „jedný střeše pro nás všechny geeky“ neslyšim poprvé, na fóru (https://www.high-voltage.cz/forum/bordel/retro-united/) se to dokonce taky řešilo. Ale jak píšeš, pokud by šlo o RSS agregátor souvisejících zdrojů, ideálně s výběrem kvalitních článků, chtělo by to někoho třetího, jinak tomu věštím neslavný konec :)

     Důležitý ale je, že se furt něco děje :)

     • Ftl napsal:

      Retro united YES :D Že by se bleskalo na lepší časy? :D

     • Davesade napsal:

      Mně by třeba tvé postřehy k Ztku zajímaly právě proto, že tě ta hra nakonec zklamala. Já nikdy RTS nehrál a i když mělo Z prima atmosféru, nehrál jsem ho dost na to, abych se o této poslední 2D hře Bitmap Brothers rozepsal (a podle mne by si to zasloužila, čistě historicky).

      Ad vychytávky pro konzolovej HW – tady vidím jiný problém. U nás v republice to zajímá skutečně málo lidí, ale rozhodně jich je víc, než je na první pohled patrné. Problém je v tom, že tito lidé jsou v tomto oboru experti a informace si hledají sami, případně mají v RSS všechny podstatné weby, které se problematikou zabývají. Tvůj blog je tak vlastně jen duplicita, hlavní rozdíl je, že je v češtině… jenže tvoje cílová skupina (potenciální zájemci o GBA ve SNESu) anglicky umí a ví o existenci takového zařízení patrně dřív než ty.

      Tím ti nechci brát vítr z plachet!

      Tvůj pohled na problematiku je zajímavý, jednou za čas se mrknu, co jsi vyplodil – a rád! Jsou to zajímavá témata! A třeba tuning starých 386 je taky úžasnej koníček (který jsem třeba já vzdal už před více než deseti lety, protože na to nemám čas ani prostor). Co bych si já od tebe představoval by bylo, kdyby sis třeba koupil ten GBA2SNES a poreferoval, jak se ti na tom hrálo ve srovnání s prostým GBA. Tyhle osobní sondy totiž nenahradíš, kdežto „pouhé“ přetiskování zajímavostí ze zahraničních webů může být vnímáno kontraproduktivně.

      Rozhodně ti nebudu kecat do tvé práce, minimálně plníš úlohu kurátora, který z té záplavy informací vybírá „to zajímavé“. A to už samo o sobě je nějaký přínos. Jenom když se mne přímo zeptáš, proč sem nechodím a nepřispívám, přestože jsem tak trochu z oboru – většina tvých článků je pro mne vážně duplicita, případně trivialita. S chutí si ale přečtu třeba historii BossKey – to byl vynikající nápad, který by si možná zasloužil hlubšího rozboru (až mne napadlo, že bys mi téma půjčil, abych ho udělal po svém).

      Ad RetroUnited – vůbec bych to neviděl bledě! Doba se vyvíjí a podle mne už přišel čas, kdy je retro důležité nejen pro geeky, ale i kulturně-sociálně. A tedy že by takové rozbory byly přínosné.

      Hmm, tak já se teda regnu na fórum, během osmi set příspěvků nastíním svoje myšlenky, ty mi dáš GameBoye a všechno bude oukej, což? ;)

      • Ftl napsal:

       Mno tak ja na kazdou tvou myslenku odpovim a nakonec se odprasknes tou ps pistolkou :D

      • To s tím „kurátorem“ jsi napsal trefně. Osobně žádnej expert nejsem, zahraniční zdroje nesleduji a tak mi přijde vhod někdo, kdo mi to takhle naservíruje až pod nos. A já pak můžu buď nechápavě zakroutit hlavou, jako když se babičky podivují nad tím, co to ta dnešní mládež vyvádí, nebo mě to zaujme a už si vlastními silami najdu další informace.

       Takže mně osobně forma i obsah tohoto blogu vyhovuje víc než tvůj Deník nespokojeného hráče. Ale vlastně ani nevím proč. Vlastně bych byl rád, kdybys mohl říct, v čem vidíš hlavní silné stránky svého blogu a proč bych ho měl víc číst :-)

       • Lukasing napsal:

        Odpovídám záměrně jen kvůli voltům, ale budu se snažit, aby to mělo i patu! :)

        Já sleduji Angry Blog hlavně proto, že Dave je takový (video)herní historik, myslitel a hráč s alternativním vkusem(nekecám?), přesto mu není cizí aní současný mainstream, i když nevím zda je Nintendo v současné pozici mainstream se svým Učkem.. každo pádně, JEHO blog slouží jako místo, kde píše o SVÝCH dojmech a tím, že není obyčejným hráčem se jeho místo na internetu stává neobyčejným..

        týjoo.. zní to jako vlezdopr*elkování co? Každopádně Sledgi, máš to tady taky pěkný a ten Gemboj je taky pěknej.. a vůbec vám to všem dneska moc sluší! \(^_^)/

       • Tak těžko budu chválit sám sebe, v čem jsou silné stránky vlastního blogu ;).

        Spíš co je důležité, že to opravdu funguje, jako deník. Že se tam snažím zachytit moje okouzlení hrami, popisuji, nad čím denně přemýšlím, co mne zajímá a podobně. Proto je hodně nekonzistentní a třeba zachytává mimo jiné i to, jak moje hraní ovlivňuje rodina a podobně. Takže je to taková osobní sonda do života pařmena s jistou mírou saturace. Jestli je to silná stránka a nějaká přednost, to nesvedu posoudit.

        Ale píšu to hlavně pro sebe. Jsem rád, když to lidi čtou, ale nebudu nic měnit, když to číst nebudou.

        • simon napsal:

         Snáď si to ešte niekto prečíta :) :
         V poslednej dobe mi u Dave na blogu chybá nejaká večšia dávka člankov o hrach z teoretického hladiska, nedávno som sa preklikával tvojim blogom a v minulosti toho bole viacej.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle