SimCity 2000 pod Windows 7 / Vista

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

SimCity 2000 si v tuto chvíli můžete snadno a legálně pořídit např. na GOG nebo Originu. V obou případech jde o DOSové verze spouštěné prostřednictvím Dosboxu. Což je trochu škoda, protože verze Wokenní nabízí trochu pohodlí navíc - důvěrně známé rozhraní a díky mnohem většímu oknu / rozlišení také lepší přehled nad spravovaným městem.

Naštěstí SimCity 2000 pro Windows se dá k relativně bezproblémovému běhu na moderních systémech poměrně snadno přinutit.

V první řadě potřebujete někde splašit instalačku SimCity 2000 Special Edition for Windows, fungovat by měla i SimCity 2000: Network Edition. Běžným postupem se vám je nejspíš nainstalovat nepodaří, jednoduše proto, že jejich 16 bitové instalátory se na 64 bitovém systému ani nespustí. To můžete vyřešit buď použitím generického 32 bitového instalátoru, nebo ještě lépe tímto instalátorem (zdroj), ten totiž umí rovnou aplikovat patch, který řeší padání při ukládání / načítání města.

Rozbalte obsah instalačky někam na disk, pusťte druhý jmenovaný instalátor, ukažte mu cestu ke zdrojovým souborům, zvolte cílový adresář, zaškrtněte Windows 7 patch a hotovo, můžete SimCity 2000 spustit. V průběhu hraní si ale všimnete dalšího problému - podivně fungujících animací. Dokud nevykonáte nějakou akci, která nutí herní plochu k překreslení, tak animace stojí. Řešením je souboru simcity.exe v nastavení kompatibility zaškrtnout režim 256 barev.

Hotovo a ani to moc nebolelo!

Škoda, že GOG a spol. nemají přístup k původním zdrojovým souborům a nemohou Windows verzi SimCity 2000 upravit. Kdo ví, třeba se jednou dočkáme nějakého opensource portu ve stylu OpenTTD.

SimCity 2000 pod Windows 7 / Vista

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle