Zahrajem (hra měsíce): SimCity 2000

Přetěžké bylo vybírání v pořadí čtvrté hry měsíce, nabídka SCORE č.4 je totiž poměrně chutná. Opět se vyloženě nabízela hrstka šťavnatých adventur, od Quest for Glory IV, přes Kyrandii dvojku, po Star Trek: Judgment Rites. (Už jste dohráli Gabriel Knighta? Já ještě ne.)

Ale protentokrát žánr z nejvznešenějších opusťme a vydejme se do říše pravidel, tabulek a pečlivého plánování. Hrou měsíce se stává legendární budovatelská strategie společnosti Maxis - SimCity 2000!

Zahrajem (hra měsíce): SimCity 2000

Já vím, je to notoricky známá záležitost, hráli to všichni, ale co se mě týče, mám vůči SC2000 obrovský dluh. Jedničku SimCity v některé z jejích mnohých obdob hraju dodnes, a další ohromnou porci času jsem strávil u SimCity 3000, které mi parádně běželo na netbooku, ale dvojku, dvojku jsem vlastně z původní 2D trilogie hrál nejméně. A přitom jde o titul všeobecně uznávaný za vrchol série! Je nejvyšší čas hříchy mládí napravit a vydat se relaxovat do světa, kde na vás co vteřinu může zaútočit Godzilla, emzáci, či splašené tornádo, pokud tedy dříve nezhynete v nekonečné dopravní zácpě.

Zahrajem (hra měsíce): SimCity 2000

Navíc hra typu SimCity se skvěle hodí do aktuální vlny veder, kdy vám oční bulvy i mozkové závity zalévá pot, tudíž rychlé akční hry či adventury plné vytvrdlých hádanek jsou zapovězeny. Snad možná ještě nějaký ten dungeon, v jehož chodbách prohání se sice zatuchlý, ale chladný vzduch, nicméně z této oblasti nabízí SCORE č.4 kulové. A třeba takový pekelný Litil Divil by mě mohl i zabít.

Takže si otevřete vychlazené pivo, svlékněte si triko, zatáhněte závěsy a pojďte relaxovat při budování městečka. Ideální náplň do líných letních dní! Pokud SimCity 2000 nemáte ve sbírce, tak vězte, že na GOG k mání je. Pozor ale, jde o verzi DOSovou běžící pod DosBoxem. SC2000 existuje i ve verzi pod Windows, která je ve všech ohledech lepší - podporuje vyšší rozlišení, běží totiž v klasickém Windows okně, a má přívětivější ovládání. Windows verzi legálně neseženete, ale vy si poradíte, a až si poradíte, nezapomeňte stáhnout patch, bez kterého nelze ukládat pozice. Další problém jsou animace, které občas tak úplně neanimují, ale to bohužel nemá řešení, leda hrát na Win7 či starších a spustit hru v módu 256 barev. Ještě že tu mám své univerzální retro PC :)

Dojmy ze hry můžete sdílet jak v komentářích, tak na fóru.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Zahrajem (hra měsíce): SimCity 2000"

 • Sledge napsal:

  Je to nějaký těžší, než jednička / trojka, simíci se mi nechtěj stěhovat! :)

 • jvempire napsal:

  Tak tohle jsem nečekal. Ale rád si nějaké to město postavím, zkusím asi ty předpřipravené scénáře, ty jsem nikdy pořádně nehrál.

 • lasice napsal:

  GK jsem ještě nedohrál, motám se v druhém dnu, ale rozehrál jsem to teprva minulej týden, sim city tuto výzvuz asi vynechám , ten litil divil by byl mhohem lepší a tak si ho vyzvu sám :D

 • jezevec_lesni napsal:

  Já jsem si Gabriel Knight koupil, stáhnul … a ani nezapnul. Nějak jsem neměl sílu pouštět se do adventury, takže já naopak krok stranou k SimCity 2000 vítám. Tohle bych si už fakt mohl zahrát :).

 • Jarda napsal:

  Věděli jste, že můžete po městě létat vrtulníkem když si ho importujete do hry SimCopter? Já jsem ve svém městě ať už jako pilot nebo chodec strávil hodiny.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 138 Kč měsíčně

Již přispělo 13 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »