Game On: pár mizerných fotek a krátké dojmy

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Tak jsem ve svém nabitém rozvrhu plném flákání a zahálky konečně našel chvilku na návštěvu výstavy Game On.

Mé dojmy? V kostce: za těch 350 Kč je to tak tak (ale skutečně tak tak), za 250 Kč bych byl spokojený, za víkendových 400 Kč spíš nasraný. Ale popořadě - celá výstava zabírá 3 a půl patra haly 40 v Holešovické tržnici. V přízemí jsou nějaké ty nezajímavé věci, jako občerstvení a WC. V mezipatře čeká skromná, leč pohledná výstavka české stránky videoherní historie. První patro je věnované spíše starším hrám, konzolím a počítačům. A konečně v patře druhém najdete takovou rozličnou všehochuť typu Guitar Hero, výstavka s přenosnými konzolemi, trocha virtuální reality, starý dvojautomat Daytona USA, sekce s Pokémony atd.

Celkem je toho relativně dost, určitě je na co koukat, ale osobně mám problém s (ne)funkčností jednotlivých exponátů. Několik z toho mála automatů bylo zcela mimo provoz (ve Star Wars automatu zrovna někdo ležel a spravoval :) a snad polovina zapojených konzolí měla oddělaný gamepad. Většina vystavených konzolí a počítačů pak byla jen ve formě výstavky. Herně nejbohatší část výstavy byla v chodbě a přilehlé místnosti prvního patra, leč dám ruku do ohně za to, že za lepenkou se povětšinou schovávaly počítače s emulátory. Ani okolní doprovodná výzdoba není bůhvíjak bohatá a leckterý tuzemský sběratel by z archivu bez problémů vytáhl mnohem bohatší materiál.

Celkově je na Game On srandy tak na dvě hodinky, což je zoufale málo.

Za ty peníze mi to přišlo takové chudé, povrchní a nedotažené. Příště bych raději vzal 350 Kč a zajel si na automaty do Arcade Her v Červeném Újezdu. Za vstupné dáte 200 Kč, 150 Kč utratíte v přilehlé hradní restauraci za oběd. A zahrajete si mnohem lépe.

Pod čarou: doufal jsem, že když půjdu v pátek po poledni, bude výstava zet prázdnotou, leč omyl, chumly hlučných dětí zážitek bohužel nevylepšily :) Automaty byly beznadějně v obležení, a když jsem v hloučku dorostu čekal na Daytonu USA, připadal jsem si vyloženě nepatřičně :) Aspoň mě pobavil veledůležitý kontrolor vstupenek s nablblým účesem, jehož s výrazem ředitele zeměkoule sdělené "když půjdete na záchod a pak zpátky, řekněte, že už jste tu byli, ušetříte práci jak sobě, tak mě, jasný?" mě bude dojímat ještě několik dní. Jistě kapitáne, čůrání hlásit!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Game On: pár mizerných fotek a krátké dojmy"

 • Díky za reportáž. Jestli to správně chápu, tak na většinu exponátů si člověk ani nesáhne, natož aby si zahrál. Ale to je asi pochopitelné, to by jim z toho brzy moc funkčních kusů nezbylo.

  • Sledge (admin) napsal:

   Pár zapojených konzolí tam je, ale zbylá většina je za sklem, nezapojená. A jak píšu, je tam celá herní „chodba“, kde není vidět, čím je obraz poháněn, ale podle mě jde vesměs o PCčka s emulátory, v případě novějších her asi reálné konzole, ale koho zajímá nějaký Xbox 360, že :)

 • AfBu napsal:

  Chtěli jsme tam zajet, ale po tvé reportáži se nám nějak přestalo chtít :) Jako mimopražští tam budeme za víkendovou taxu a mezi rvoucími-se davy. Spíš dáme na tvé doporučení arcade her ;) takže velké díky!

  • Sledge (admin) napsal:

   O víkendu to podle mě nemá vůbec smysl, budeš se prodírat skrz lidi a nezahraješ si nic. Jestli vybíráš buď Game On, nebo Arcade Hry, tak je to opravdu jednoduché :)

 • Lobodin napsal:

  Jéé, přesně stejnou červenou telku na tom druhým obrázku mám doma a měla by být dokonce i funkční. :)

 • Pelikan napsal:

  Hoš, byli jsme s kamošem týden po začátku akce. Simulátor s pedálama nejel, si dvacet automatů mimo provoz, většina produkce japonská a americká. Nečekejte domácí počítače. V podstatě jenom konzole. Za ty prachy to podle mě nestojí. A to jsem měli štěstí, že jsme dorazili ve všední den s otvíračkou. Takže bylo volno. Raděj Bytefest a podobny akce.

 • Pentium napsal:

  Ty vado, chtěl jsem se tam jít podívat, ale takhle se na to téměř jistě vybodnu.

 • Kulich napsal:

  Mám to v plánu na listopad, někdy v týdnu, bez davu lidí kolem, byl jsem docela natěšený, tak teď váhám nad cestou přes půl republiky, pokud je tam toho takhle málo k osahání :/ :D.

 • ComputerGuru napsal:

  Podla vsetkeho, keby sme spravili spolocnu vystavu my – partaci z nasho portaliku, bolo by to asi ovela zaujimavejsie :)

  • Sledge (admin) napsal:

   Pro nás určitě, protože by to bylo zaměřené spíš na počítače, od osmibitů přes Amigy po PC. Game On je hlavně o konzolích / automatech, což je naprosto pochopitelné, nicméně tady se prostě hrálo trochu jinak :)

 • Doomtrooper napsal:

  Dobra prace, jsem se docela nasmal :) Hlavne kapitan co to mel vsechno pod kontrolou haha

 • Neny napsal:

  Ty jo :( chtěl jsem tam jet, ale nějak mi to uplně uniklo a vzpomněl jsem si na výstavu až když bylo po… :(

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle