Hráli jste: Re-Volt?

1701.cz - retrogaming merch

Pokud bych měl vybrat jednu nápaditou závodní hru, tak volba by zněla Re-Volt. Závody s RC autíčky od studia Acclaim Entertainment. Americký vývojář a vydavatel v jednom měl stejný příběh jako mnoho jiných firem. Bohatý seznam různorodých her a mnoho konverzí na všemožné konzole. Co se týče samotných her, ty doplatily často na technickou nedotaženost a občas i na nápady. Re-Volt ale patří mezi ty povedenější. Je škoda, že nikdo nepomýšlí na plnohodnotný remake jedničky. (Hra má ještě pokračování RC Revenge - pozn. Sledge.)

Dnes se často v souvislostí s bezdrátovým dálkovým ovladačem spojují drony. V roce 1999 to byla auta (také jsem měl jeden šedý Jeep), která ale nedisponovala jen anténami.

Arkádová auta mají od nepaměti ve výbavě pár destrukčních zařízení. Během závodů můžete použít na ostatní elektrický výboj, olejovou šmouhu nebo rachejtle. V garáži najdete dvacet osm čtyřkolových krasavců. Auta se od sebe liší nejen v rychlosti, ale také v ovladatelnosti. Největší síla Re-Voltu tkví v jeho rozkošné infantilnosti, která vynikne na tratích. Svůj řidičský talent otestujete v supermarketu, v muzeu, westernovém městečku nebo v obřím hračkářství.

Hráli jste: Re-Volt?

Jednotlivé turnaje ve hře pro jednoho hráče jsou postupně těžší a těžší. I přesto, že ježdění je po celou dobu dostatečnou výzvou, mohli tvůrci zabrousit hlouběji do své představivosti. Zařadit další nevídané závody jako je tomu např. ve FlatOutu. Multiplayer je zábavný sám o sobě, takže mu hráči poskytli patřičnou péči a omlazovací kúru. Přítomnost editoru tratí je v tomto žánru samozřejmostí. Re-Volt postupně dorazil na mnoho zařízení, naposledy to byl v roce 2015 Linux.

Hráli jste: Re-Volt?

Re-Volt je příjemná a svižná zavodní hra, která určitě stojí za vyzkoušení. Dost možná právě nyní nastal čas, aby se vrátil na scénu. Nečekaně jako ten blesk v jeho logu.


Dodatek Sledge:
Na GOG se dala pořídit opatchovaná verze uzpůsobená pro moderní systémy, nicméně kvůli problémům s licencováním Re-Volt v tuto chvíli v katalogu GOG nenajdete. Ale jak se říká - kdo není úplně blbej, tak si poradí ;) A poradit by si měl, hra nejen, že běží krásně a ve vysokých rozlišeních, ale jde o dokonalý kousek na LAN párty. Otestováno na živých (víceméně) subjektech.

Btw. nemusíte se pídit po GOG vydání, plnou verzi naleznete na re-volt.io - ovšem pozor, abandonware!

Hráli jste: Re-Volt?

Autor: Stephano

Komentáře k:
"Hráli jste: Re-Volt?"

  • Přestože jsem nikdy neměl v oblibě kombinaci závodních her a nejrůznějšího střílení, u Re-voltu jsem strávil spoustu času. Design tratí i nabídka zbraní dávají dohromady skvěle hratelný mix. Na několika LAN party jsme taky zkoušeli, ale hře by podle mě prospěl v multiplayeru catch-up. Jinak nováčci zůstávají na chvostu a brzy je hra omrzí.

  • Antonín Hájek napsal:

    na pokračování si nikdo nevzpomene, protože je dostupné pouze ve verzi pro PS a když budete mít v roce 2021 PSko, tak si tam asi stáhnete trochu jiný hry než toto, řekl bych

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 074 Kč měsíčně

Již přispělo 11 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web :) » Více zde »

Shadow bazar, retro herní džungle