Nový remake závodní legendy Stunts (možná) na cestě

Kdo by si nepamatoval na legendární editor tratí Stunts, který měl k sobě shodou okolností přilepenou velmi svéráznou závodní hru, která se sice nemohla pochlubit fyzikou tak, jak jí známe z reálného světa, zato disponovala něčím důležitějším: ukládáním dosažených traťových časů.

Nějaké pokusy o remake už tu byly, nicméně vydaly se naprosto nevhodnou cestou. Opravdu potřebujeme grafiku, která je i přes detailní textury esteticky o několik stupínků níže, než originál? Nepotřebujeme!

Nový remake na to jde mnohem lépe - původní grafiku v celé její nízkopolygonové kráse jednoduše přenáší do vysokých rozlišení současnosti. Viz přiložené screenshoty. Vypadá to znamenitě!

Autorem remaku je Petr "AfBu" Kratina, jehož Silly Knight obsadil první místo v nedávné DOS soutěži. Muž mnoha talentů, o tom není sebemenších pochyb ;) Hra je v tuto chvíli ve stavu pre-alpha technického dema. Umí načítat tratě z originálu, původní je i grafika, téměř hotový je lokální multiplayer až pro 4 hráče. Co zatím shází je vhodný fyzikální model. Remake, podaří-li se jej dokončit, se z pochopitelných důvodů nebude striktně držet originálu (cílem není přesnost, ale celkový feel), a reálná fyzika známá z moderních simulátorů je pro potřeby hry typu Stunts krajně nevhodná.

Nový remake závodní legendy Stunts (možná) na cestě

Aktuální plán zní: hru nějak rozumně "obrandovat", ať ona návaznost na Stunts není tak křiklavě absolutní. (I když osobně si myslím, že v případě takto staré hry není moc čeho se bát. On už dnes nejspíš nikdo netuší, kdo práva na značku má.) Pak by mohlo následovat veřejné demo. Technická poznámka - remake je tvořen v Unity.

Autorovi by v tuto chvíli bodl grafik schopný překreslit originální 2D grafiku (menu, horizonty) do vyššího rozlišení, ovšem při zachování původního stylu. Pokud se na to cítíte, dejte vědět v komentářích ;)

Držím autorovi palce, a doufám, že se mu podaří projekt dotáhnout. Když už ne do finiše, tak do nějakého funkčního celku. Já osobně jsem si mohl současné tech-demo zahrát a musím říct, že je famózní prohánět se po klasické výchozí trati, ovšem v rozlišení 1920x1200! :)

Nový remake závodní legendy Stunts (možná) na cestě

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

  • | Kategorie: PC 

Komentáře k:
"Nový remake závodní legendy Stunts (možná) na cestě"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

11 patronů přispívá částkou 1246 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš XGLOBE - 2mmRetro podložka pod myš XGLOBE - 2mm 230 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle