Nová kořist: poklady z Krušných hor

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Hluboko v horách, v samotném srdci (nebo spíš zažívacím traktu) Krušných hor nachází se malebná, leč vymírající víska. A v ní, na hromadě suti, která kdysi byla pohledným domkem, dlí poustevník. V čase vyplněném meditací a hraní DOTA2 pomalu obrůstá mechem, stejně jako obrůstají poklady, které stihl za svůj předlouhý život nahromadit. Obul jsem tedy kožené škorně, do ruky uchopil násadu od koštěte křtěnou bolíto a vydal se na loupeživou výpravu s cílem některé z cenností ukořistit. Boj to byl rychlý, lítý a férový, a na jeho konci čekala kýžená odměna, kterou se nyní můžete pokochat i vy.


Hnedle na začátek silný kalibr, Commodore 64 ve své mladší verzi, s kazeťákem a návodem ke kazeťáku. Je sice špinavý, zaprášený a pravděpodobně hostí početnou rodinku hmyzu, nicméně minimálně jedním si můžu být jist - SID z něj žádný pazdrát nevyloupl :) Zdroj je bohužel nezvěstný.

Nová kořist: poklady z Krušných hor

Didaktik Gama je v podobném stavu a bohužel zásahem pazdráta prošel, někdo měl z důvodu záhadného neodbytnou touhu uštípnout zdroji kabeláž.

Nová kořist: poklady z Krušných hor

Trocha krabicového - Get Medieval, docela slušný klon klasiky Gauntlet. Tady si nejsem jistý, jestli by krabice měla obsahovat manuál, nebo neměla. Ta má ho samozřejmě nemá. To bude chtít průzkum.

Nová kořist: poklady z Krušných hor

SyQuest EZ 135 Drive, jeden z méně známých pokusů o náhradu disket a konkurent úspěšnějších ZIP mechanik. Plných 135MB na blyštivém disku ve fešácké cartridgi. Mechaniku nemám, co za nechutnosti je na disku uložené se tedy prozatím nedozvíme. Pravděpodobně půjde o něco děsně vzrušujícího, jako např. zálohu účetnictví.

Nová kořist: poklady z Krušných hor

Záchodové čtení. Kdo ví, třeba ke mě někdy doputuje krabice Dungeon Keepera s CD ovšem bez manuálu, a bude to šťastné shledání.

Nová kořist: poklady z Krušných hor

V zásadě bezcenné placky. Ale však já se budu smát naposled! Až jednou delfíni ovládnou lidstvo a odpojí veškeren internet, já ve své skrýši ve špajzu budu mít co hrát! Ha ha ha!

Nová kořist: poklady z Krušných hor

Další kandidát na šťastné budoucí shledání, dvojice 5.25 disket od pirátské klasiky Pirates! Škoda, že jsem nenašel mapu, ta totiž mému sbírkovému kusu chybí.

Nová kořist: poklady z Krušných hor

A máme tu grande finále, kopa starých Score v docela slušném stavu. Já už mám sice sbírku tohoto legendárního herního plátku kompletní, ale kdybych to neodvez, dřív nebo později by to sežraly buď myši, nebo plíseň. Takže jsem se rozhodl časáky zachránit, oprášit a hodit na aukro, přičemž za výdělek si s výše uvedeným poustevníkem koupíme čokoládu. Nezachráněna prozatím zůstala novější čísla, možná se do nich pustím někdy v budoucnu.

Nová kořist: poklady z Krušných hor

A to je vše, více jsem toho ukořistit nestihl - poustevník s hurónským řevem vyrazil do protiútoku a pomocí hmatů, chvatů a nelidského puchu mě donutil k ústupu. Ale nebojte, zhojím rány, nanesu léčivé masti, naexpím a buďto se lstí opět vetřu do poustevníkovy přízně, nebo se do rozvalin vydám lépe ozbrojen, a nějaký ten poklad ještě z té vlhké a tlející hromady trosek vytáhnu. Tak zase někdy!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Nová kořist: poklady z Krušných hor"

 • PavelKub napsal:

  Příteli, pobavils mě. Sám jsem od bratra odvezl tento víkend pár středověkych tisku, pivních sklenic s logem Karlovarského pivovaru a pytel hraček pro dcerusku. Ovšem pokladů je tam ještě dosti, jen se tím prohrabat! C64 by měla mít zdroj co nám kdysi zbastlil šikovný kamarád, originál se upekl. Joysticky odešly diky hře Decathlon, jde bylo na delší běžecké závody třeba klacík zuřivě klatit – což je na druhou stranu dobra příprava na poustevniceni. Pokud tam příští týden ještě něco objeví, odlozim ti poklady diskrétně stranou.

  • Sledge (admin) napsal:

   Prima, odlož! :) Já se tím nechtěl prohrabávat moc brutálně, abych ho neznervóznil, takže určitě tam ještě pár věcí zbylo. Minimálně Score do r.2000, pár her tam taky ještě bude… Btw. C64 se zatím tváří mrtvě, zdroj mám, ale kompik nenaskočil (můj dosavadní kus na něm šlape). Ale žádný strach, určitě najdu někoho, kdo ho spraví :) Didaktik ovšem běží bez přemlouvání.

 • SgtFury napsal:

  Ten Get Medieval mam doma u rodicov, tusim aj tuto verziu mozem sa pozriet ci tam mam manual alebo nie ked tam niekedy budem :),

 • dank0 napsal:

  Ziju mimo republiku jiz pres 20 let, a koukam na ty Score casaky a rad bych is to prolistoval znova ;-). Neexisuje nekde cela sada tech prvnich score v PDF?

 • Doomtrooper napsal:

  Muj bratr ma temer kompletni sbirku LEVELu s CD, rikal ze by to i prodal kdyby mel nekdo zajem, je toho slusna hromada, tak na poradny dvoukolak ;)
  Nebo kdyby to chtel nekdo naskenovat tak taky mozno… ale to by byla takrka poustevnicka prace tak na rok… bych to videl na nejakeho nocniho hlidace s pristupem ke poradnemu scanneru Hehe….

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle