Nově ve sbírce: všelicos

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Poslední roky se sbírka příliš nerozrůstá. Sen o vlastním bydlení se totiž stále ještě nerozplynul a tak jdou volné koruny spíše na spoření než na retroherní radovánky :) Což ovšem neznamená, že by mé police zely prázdnotou! Naštěstí se tu a tam nějaká ta výhodná koupě namane, popř. štědrý dárce řekne finální sbohem léty nastřádanému harampádí.

Níže si můžete prohlédnout těch pár kousků, které se mi podařilo nahamounit za poslední týdny až měsíce. Na cestě je ještě jeden poklad, po obsahové stránce poměrně zajímavý, nicméně napadený prachem a vlhkostí. Bude tedy třeba trocha očištění a velká dávka štěstí. Uvidíme. (Pro nedočkavé: Didaktik Gama, Commodore 64, stará SCORE ...)


Nintendo Game Boy Advance SP AGS-001

Tenhle kousek už se mi tu pár měsíců válí, ale až teď jsem se dostal k jeho očištění. Výsledek? Docela pěkná a zachovaná konzole, která má ovšem jednu drobnou chybku, a to chybějící krytku na baterii. Kdyby někdo měl jednu navíc, dejte vědět, na barvě nesejde. Spolu s GBA jsem obdržel ještě závody Looney Tunes Racing. Clousovi ještě jednou díky! ;)

Nově ve sbírce: všelicos


Chuck Yeager's Advanced Flight Trainer 2.0

Dnešní pošta, skromná krabicovka pro počítače Amiga. Jedna disketa, tedy cca 700kB komplexního leteckého simulátoru, jeden tenký manuál, zbytečný mini-dotazník a nejlepší věc - audiokazeta, na které sám Chuck Yeager 30 minut hovoří o hře a o základech létání. Bohužel nemám po ruce ani walkman, ani boombox, takže si tu krásu nechám na jindy :)

Nově ve sbírce: všelicos


Maschinencode-Programme für den ZX Spectrum

Fachmännische Methodik der Maschinensprache. Programátorská příručka k ZX Spectru, která nadšeného čtenáře seznámí s taji programování. Tedy za předpokladu, že ovládá jazyk německý. Já se v němčině umím jen omluvit, že jsem zapomněl vypracovat domácí úkol, takže mám smůlu. A beztak jsem na tohle opravdový programování moc blbej :)

Nově ve sbírce: všelicos


Jungle Strike pro DOS

Krabicové vydání DOSové verze akční klasiky Jungle Strike. Hra mě sice stála několik stokorun, ale aspoň má Desert Strike, který už poličku obývá roky, kamaráda. Finální díl klasické trilogie, tedy Urban Strike, bohužel pro DOS nevyšel. Obsah krabice je střídmý, vlastní článek si to nezaslouží - CD se hrou, manuál, leták a hotovo.

Nově ve sbírce: všelicos


A malý bonus na konec, SCORE č.49 v kondici, která se nedá označit jinak než perfektní. Časopis jako bych právě vytáhl z tiskárny. Můj stávající kus byl taky relativně OK, ovšem někdo pojal plán, že si z titulní stránky řezákem na koberce vypreparuje stíhačku. Skončil u toho, že obtáhl čumák, a zbytek díla zkázy si rozmyslel.

Nově ve sbírce: všelicos


No, a víc ke chlubení toho myslím nemám. Možná jsem zapomněl na nějakou tu ISA kartu, ale spíš ne. Ovšem jak jsem psal v úvodu, pár pěkných kousků je na cestě, uvidíme, co z toho vykřešu :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Nově ve sbírce: všelicos"

 • Doomtrooper napsal:

  K tomuhle psani o sbirce bych mel zajimavy komentar, taky jsem opet zapocal davat dohromady kolekci Big Box her – Srdcovek. Coz pro me znamena jen hrstka titulu orientovanych na ranny multiplayer. Nicmene je toho uz moc pekna hromada… skoda ze sem nejde nejak vlozit fotka ;)
  Nebo jde??
  Jelikoz momentalne pobyvam v Londyne tak mam zajimave zdroje ktere se v CR objevi jen velmi zridka. Jak rikas, kdyz nekdo rusi sbirku nebo vyklizi paranske doupe sveho mladi pac potrebuje cimru pro potomka a podobne.
  Mam take moznost dopravy do CR za velice rozumnou cenu kamionem ktery se tu otaci kazdy mesic. Pro ty kdo by meli zajem o nejaky ten vysneny kus (Rozumne ) tak kdyz si to najde na ebay treba tak to klidne dovezu.

 • Harry napsal:

  Entschuldingung, Ich habe mein Hausafgabe vergessen ;)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle