Nově ve sbírce: Betrayal at Krondor

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

13 patronů přispívá částkou 1438 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Už jsem to tu někde říkal: se starými PC hrami je to v našich končinách z hlediska sběratelského trochu průser. Zatímco cartridge a lesklé placky určené pro konzole pořídíte třeba na aukru docela snadno, vyjma vzácnějších kusů, na zachovalou originálku pro PC narazíte jednou za uherák. Snad všechny podlehly zkáze, snad si je původní majitelé stále syslí v poličkách, ale prostě nejsou.

O to větší radost je, když se vám nějaký ten pěkný kousek do praciček dostane. A ještě epičtější je, když ho nemusíte lovit po všech čertech, ale nabídne vám ho k odkoupení kolega sběratel, smím-li to tak říci! ;)

A tak se mi v poličce uhnízdila zachovalá krabička s báječným RPG Betrayal at Krondor. Hru předpokládám nemusím nijak extra představovat, díky umístění na Score CD šlo o titul i u nás hraný vskutku festovně. I já jsem jej před lety proháněl, bohužel s minimální znalostí angličtiny a navíc baterií cheatů. Přesto se mi pár okamžiků nesmazatelně vrylo do paměti - intro s bleskem a parádní muzikou, první vyhraný souboj, první prohraný souboj, příchod do Krondoru...

Nově ve sbírce: Betrayal at Krondor

Pokud si dobře vzpomínám, dobelhal jsem se tehdy s návodem někam do třetí kapitoly, řeše nějakou vraždu, či co. Nyní je čas se pochlapit a Betrayal at Krondor konečně dorazit! Neříkám ale, že na něj budu mít čas v nejbližších dnech čí týdnech. Příchod nového XCOMu doprovázejí fanfáry nehorázné a trubadůři všech zásadních herních periodik se můžou radostí ukřičet, něco mi říká, že mě čeká dlouhý a náročný boj se šmejdem z vesmíru! :)

Btw. Krondor lze koupit na GOG is pokračování Betrayal in Antara.

Nově ve sbírce: Betrayal at Krondor

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Nově ve sbírce: Betrayal at Krondor"

  • Wolf napsal:

    ooo dekuji pane za zminku o me ubohe malickosti :) jsem rad ze ti ten Krondor udelal radost! Jak jsem videl ten obsah a manual na tom paradnim papire, tak mi bylo az lito ti to poslat :) holt, dneska uz na takove veci nenarazis, tehdy se to delalo uplne jinak a spravneji.. Parbe zdar!

  • 2vkjmch napsal:

    Pěkné, pěkné. Betrayal at Krondor je dobrá záležitost.
    Já si budu ještě dlouho nadávat, že jsem před lety nekoupil můj milovaný Albion.
    2vkjmch

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Hrnek plecháč Hrnek plecháč "Svatý grál" IDDQD 286 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle