Hráli jste: Scorched Earth?

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

To je stejně zvláštní, že dvě největší lokálně-multiplayerové pecky, které jsem kdy na PC hrál, jsou malé nezávislé tituly naprosto zanedbatelných audiovizuálních kvalit. Mluvím o hrách Cervii a Scorched Earth.

Oboje jsme do zemdlení mastili o přestávkách v učebnách výpočetní techniky, a zatímco Červi byli ideální pro rychlou adrenalinovou řežbu o přestávkách krátkých, tak tankové partie ve Scorched Earth si žádaly čas přestávky velké, či dokonce v ideálním případě čas hodiny odpadlé.

Hráli jste: Scorched Earth?

S deseti tanky na obrazovce se líté půtky mohly táhnout skutečně dlouho, kteréžto nekonečnosti se naštěstí dalo čelit nastavením vysoké úrovně techniky. Poté se totiž místo neškodných a přesnost vyžadujících projektilů daly navolit i zbraně toho nejhromadnějšího ničení. Stačila jedna šťastně mířená "ňuka" a náhle vyzmizíkovaná půlka tankistů se mohla na zbytek kola v klidu zakousnout do chleba se salámem. Smolík!

A extra smolík v případech, kdy byl nebohý hráč vystaven vrtochům přírody a generátoru náhodných čísel. Kolikrát bitvu rozhodl jeden šťastně udeřivší blesk, nepostřehnutá změna větru či svěží sprška meteoritů. No a über-smolík pro ony kouzelné momenty, kdy se, ukryti za nedobytnou hradbou štítu, omylem střelíte do nohy, protože jste pečlivě naúhlované střele jaksi zapomněli dát sílu. Shit happens.

Hráli jste: Scorched Earth?

Některým mohou tyto stacionární Worms připadat poněkud banální, ale nenechte se mýlit, tohle je esence žánru artillery games, nedostižný pravzor, který byl překonán jen každým ze svých updatů. Nejnovější verze 1.5 z roku 1995 je stále ke stažení na stránkách autora (Wendell Hicken), a to za dobrovolný příspěvek.

Tímto apeluji na všechny, kteří se kdy smíchy zlomili v zádech při zobrazení některé z hlášek ze souborů talk*.cfg, a kteří shareware verzi hry vytěžili do posledního bajtu - následujte mě a pošlete autorovi aspoň symbolickou zlatku, zaslouží si to! :)

Ve čtyřicetimegabajtovém balíčku najdete všechny vydané verze Scorched Earth (full i shareware), podrobný ilustrovaný manuál a generátor bitevních krajin. Za dolar to stojí určitě.

Hráli jste: Scorched Earth?

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Hráli jste: Scorched Earth?"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle