Hráli jste: The Sims?

Taková rozverná podvečerní idylka. Zatímco muž bojuje s WC, které neuváženou akcí beznadějně ucpal, žena leží v nikdy nečištěné vířivce a dítě, ač dostalo příkazem uklidit jídlo tlející všude kolem, raději čučí na televizi. Dlouhé dny nevynesené koše začínají být slyšet, záhadný mokrý flek u postele nejen, že nevysychá, ale též začal měnit barvu, a na jediném stole v domácnosti se kupí noviny za poslední týden. Aby je snad někdo otevřel a podíval se na nabídky práce, to ne, to raději všichni budou donekonečna otevírat prázdnou lednici a bědovat hlady!Hráli jste: The Sims?

Je mi jasné, že spousta z vás, hardcore hráčů, sérií Sims nezlomně opovrhuje, ale stejně tak je mi jasné, že to většina z vás jednou dvakrát zahrát zkusila. Já sice nevím, co jsem na tom tehdy viděl, ale dobře si na svůj simácký výtuh vzpomínám. Snažil jsem se ukázat ženě, že hry jsou i pro holky, což se tak úplně nevyvedlo, protože The Sims zahodila ve chvíli, kdy jí první simík uhořel u plotny, ale já jsem hru do pracek vzal a na pár dnů jí propadl.

Teď už mě to tedy tak nechytlo, a to jsem si říkal, že půjde o dokonalou průpravu na projekt s krycím názvem Castle Walterstein, který nejen, že se temně rýsuje v mlze, ale již začíná i nabírat konkrétních obrysů. A kde lépe si natrénovat rekonstrukci elektřiny / topení v domě, než ve dvacet let staré počítačové hře, že. To totiž kliknete tuhle v menu, pak ťuknete tadyhle na obrazovku, a máte hotovo. Pevně doufám, že tomu tak bude i v životě skutečném.

Hráli jste: The Sims?

Ale zpět k The Sims. Ta část hry, kdy budujete dům, doplňujete jej o nábytek, dekorace, místnosti a výše zmíněné výřivky, ta je povedená. Ale ta část, kde musíte po simákovi uklízet, protože se kretén vychčije vedle mísy a teď neví, co s tím, ta už mě příliš neoslovila. A proč si hergot ta banda prasat nemůže po sobě uklidit zbytky jídla? Co je to za nápad nechat je na zemi, hned vedle pohozených novin a (opět výše zmíněného) mokrého fleku?

Nicméně zdá se, že vytírání loužiček po virtuálních pidilidech hráče oslovilo, protože nejen, že měl první díl fenomenální úspěch, ale série vychází dodnes. V tuto chvíli čítá čtyři díly a přibližně bambilión datadisků, protože v EA zjistili, že hráči doslova prahnou po hitovkách jako jsou The Sims 4: Bust the Dust Kit, The Sims 4: Nifty Knitting Stuff Pack nebo učiněný trhák The Sims 4: Laundry Day Stuff.

Tak co, hráli jste? Btw. přijde mi téměř neuvěřitelné, že The Sims jsou starou hrou i dle mých přísných měřítek - Maxis se simíky poprvé uhodil hřebík na hlavičku roku 2000. Letí to jak splašený kůň... nebo jako simík v hořícím pyžamu (hashtag #vzpomínáme).

A na závěr ještě trocha hodnotné poezie:

Na zemi jídlo hemživě tleje,
u plotny simák jak pochodeň hoří,
jiný se dnes už pošesté meje,
další se s ucpávkou WC moří.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Hráli jste: The Sims?"

 • Nox napsal:

  Znamy si kdysi v The Sims naplanoval rozvrzeni bytu. Sice bez presnych rozmeru, ale celkem se mu to povedlo a jako orientacni pohled dobre. Takze alespon k necemu tahle ptakovin… hra je.

 • Pelikan napsal:

  ne

 • Krtek napsal:

  Já je nepruboval nikdy ale náš domácí 3D Simák (podle popisu chívání tady máme to samý v dětskym pokojíku :-( ) paří čtyřku jak o život. Ač jsem online-hater tak je to vděčná věc i jako dárek. Vžycky se koupí nějaký datadisk a je dárek na kliknutí doma.

 • Viktor Špička napsal:

  U Sims mi vždycky připadalo , že ta hra se hraje sama a já ani nehraju …
  PS : V kterém díle přišlo BDSM rozšíření ?

 • RetroPhill napsal:

  Ad rekonstrukce elektřiny ve skutečném životě – jistěže je to tak, Sledgi: klikneš párkrát majzlem na zeď, pak ťukneš tadyhle na husí krk, kabely, krabice, zásuvky, jističe, chrániče, pojistkovou skříň a fertig. Jako v Simíkách.

 • mchlumak napsal:

  Kdysi jsem zkusil dvojku nebo trojku a zjistil jsem, že starost o simíky je pro mě tak hektická činnost a permanentní stres v časovém presu, že to prostě nezvládám :D

 • Indy napsal:

  Na první díl simů vzpomínám s velkou nostalgií neboť jsem jim v době vydání dočista propadl. Život samotných simíků mne sice zase tolik nebral, to snad opravdu bylo spíše pro holky- i když samotné navazování vztahů, zakládání rodiny, smrt či budování kariéry a učení se novým dovednostem mohlo být do jisté míry zábavné (spíše mě však bavilo objevování možností a limitů hry). U čeho jsem však byl schopen strávit hodiny času bylo stavění domů, promýšlení vnitřních dispozic a umísťování nábytku či tapetování stěn. Se slzou v oku pak vzpomínám na skvostný soundtrack (melancholické klavírní etudy pri stavění a radostné skladby při nákupu nábytku si dodnes rád poslechnu).Pak mne dost bavil datadisk “On Vacation”..kde jsem stavěl všemožné hotely a restaurace. Druhý dil taky nebyl špatný ale další pokračování jsem uz nehrál…jaksi jsem v nich nespatřoval kýžený pokrok..ani v hratelnosti ani v grafice.

 • Guldy napsal:

  Samozrejme hral, ale nikdy tomu nepropadl. Spis jsem si taky jen tak stavel a zkousel, co jde, co hra umi apod. Socialni aspekty uvnitr hry nebo nejaky tvoreni rodin a partneru me nezajimalo. Kdysi to byla velka hra, o ktery se mluvilo. Bylo to zaslouzene popularni. Hru a serii uznavam, i kdyz nejsem ani trochu fanboy.

  Posledni dva dily jsem urcite nehral. Pred par lety me lakalo se na to podivat na Steamu. Snad recenze nebo ceny me odradily, uz nevim.

 • Nightbreed napsal:

  Na sims mám príjemné spomienky. Já som to však hraval tak, že som si zadaval kód na peniaze, kým som nemal riadny balík a potom len staval a upravoval domček. Chvíľku som skúšal aj tú časť kde si hľadali prácu a učili sa variť ale to už nebolo ono. Keď nad tým tak rozmýšľam asi by som si to ešte skúsil. S ostatnými dielmi už skúsenosť nemám.

 • Storm napsal:

  Jo jo hrál jsem Sims..
  Dokonce jsem předělal celé první “město” k obrazu svému.. byly tam 3 parky, několik prominentních rodin, včetně zubožené rodiny nejvíce nenáviděného spolužáka :-D
  No a samozřejmě rodinka hrobníků, která měla na zahradě cca 40 hrobů, čemuž předcházela smutná minulost, jelikož koupit hrob se nedalo, tak jsem si je musel vytvořit :-D (většinou pomohl krb, kožené křesla a místnost bez dveří) :-D Každopádně ti se v noci ani vyspat nemohli, když tam měli asi 10 duchů..

  Celému městu vévodil můj skromný domek na největším pozemku se 4mi koupelnami a levitujícím balkonem..
  Bohužel barák byl tak velký, že se simík stejně podělal, než na nějaký ten záchod došel… takže prostě super vzpomínky!

  Za mě nejlepší díl a nejlepší soundtrack (buy mode 1 rulezzz) :-D

  Každopádně jak tady Nox zmiňoval, tak i já jsem v The sims 3 a 4 “stavěl” reálné budovy.. a je to fajn aspoň jako první pohled, protože jeden “simíkovský” čtvereček není metr, ale cca 80cm takže to není zcela přesné..

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

11 patronů přispívá částkou 1246 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš BOOTRetro podložka pod myš BOOT 230 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle