Hráli jste: The Sims?

Taková rozverná podvečerní idylka. Zatímco muž bojuje s WC, které neuváženou akcí beznadějně ucpal, žena leží v nikdy nečištěné vířivce a dítě, ač dostalo příkazem uklidit jídlo tlející všude kolem, raději čučí na televizi. Dlouhé dny nevynesené koše začínají být slyšet, záhadný mokrý flek u postele nejen, že nevysychá, ale též začal měnit barvu, a na jediném stole v domácnosti se kupí noviny za poslední týden. Aby je snad někdo otevřel a podíval se na nabídky práce, to ne, to raději všichni budou donekonečna otevírat prázdnou lednici a bědovat hlady!Hráli jste: The Sims?

Je mi jasné, že spousta z vás, hardcore hráčů, sérií Sims nezlomně opovrhuje, ale stejně tak je mi jasné, že to většina z vás jednou dvakrát zahrát zkusila. Já sice nevím, co jsem na tom tehdy viděl, ale dobře si na svůj simácký výtuh vzpomínám. Snažil jsem se ukázat ženě, že hry jsou i pro holky, což se tak úplně nevyvedlo, protože The Sims zahodila ve chvíli, kdy jí první simík uhořel u plotny, ale já jsem hru do pracek vzal a na pár dnů jí propadl.

Teď už mě to tedy tak nechytlo, a to jsem si říkal, že půjde o dokonalou průpravu na projekt s krycím názvem Castle Walterstein, který nejen, že se temně rýsuje v mlze, ale již začíná i nabírat konkrétních obrysů. A kde lépe si natrénovat rekonstrukci elektřiny / topení v domě, než ve dvacet let staré počítačové hře, že. To totiž kliknete tuhle v menu, pak ťuknete tadyhle na obrazovku, a máte hotovo. Pevně doufám, že tomu tak bude i v životě skutečném.

Hráli jste: The Sims?

Ale zpět k The Sims. Ta část hry, kdy budujete dům, doplňujete jej o nábytek, dekorace, místnosti a výše zmíněné výřivky, ta je povedená. Ale ta část, kde musíte po simákovi uklízet, protože se kretén vychčije vedle mísy a teď neví, co s tím, ta už mě příliš neoslovila. A proč si hergot ta banda prasat nemůže po sobě uklidit zbytky jídla? Co je to za nápad nechat je na zemi, hned vedle pohozených novin a (opět výše zmíněného) mokrého fleku?

Nicméně zdá se, že vytírání loužiček po virtuálních pidilidech hráče oslovilo, protože nejen, že měl první díl fenomenální úspěch, ale série vychází dodnes. V tuto chvíli čítá čtyři díly a přibližně bambilión datadisků, protože v EA zjistili, že hráči doslova prahnou po hitovkách jako jsou The Sims 4: Bust the Dust Kit, The Sims 4: Nifty Knitting Stuff Pack nebo učiněný trhák The Sims 4: Laundry Day Stuff.

Tak co, hráli jste? Btw. přijde mi téměř neuvěřitelné, že The Sims jsou starou hrou i dle mých přísných měřítek - Maxis se simíky poprvé uhodil hřebík na hlavičku roku 2000. Letí to jak splašený kůň... nebo jako simík v hořícím pyžamu (hashtag #vzpomínáme).

A na závěr ještě trocha hodnotné poezie:

Na zemi jídlo hemživě tleje,
u plotny simák jak pochodeň hoří,
jiný se dnes už pošesté meje,
další se s ucpávkou WC moří.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Hráli jste: The Sims?"

 • Nox napsal:

  Znamy si kdysi v The Sims naplanoval rozvrzeni bytu. Sice bez presnych rozmeru, ale celkem se mu to povedlo a jako orientacni pohled dobre. Takze alespon k necemu tahle ptakovin… hra je.

 • Pelikan napsal:

  ne

 • Krtek napsal:

  Já je nepruboval nikdy ale náš domácí 3D Simák (podle popisu chívání tady máme to samý v dětskym pokojíku :-( ) paří čtyřku jak o život. Ač jsem online-hater tak je to vděčná věc i jako dárek. Vžycky se koupí nějaký datadisk a je dárek na kliknutí doma.

 • Viktor Špička napsal:

  U Sims mi vždycky připadalo , že ta hra se hraje sama a já ani nehraju …
  PS : V kterém díle přišlo BDSM rozšíření ?

 • RetroPhill napsal:

  Ad rekonstrukce elektřiny ve skutečném životě – jistěže je to tak, Sledgi: klikneš párkrát majzlem na zeď, pak ťukneš tadyhle na husí krk, kabely, krabice, zásuvky, jističe, chrániče, pojistkovou skříň a fertig. Jako v Simíkách.

 • mchlumak napsal:

  Kdysi jsem zkusil dvojku nebo trojku a zjistil jsem, že starost o simíky je pro mě tak hektická činnost a permanentní stres v časovém presu, že to prostě nezvládám :D

 • Indy napsal:

  Na první díl simů vzpomínám s velkou nostalgií neboť jsem jim v době vydání dočista propadl. Život samotných simíků mne sice zase tolik nebral, to snad opravdu bylo spíše pro holky- i když samotné navazování vztahů, zakládání rodiny, smrt či budování kariéry a učení se novým dovednostem mohlo být do jisté míry zábavné (spíše mě však bavilo objevování možností a limitů hry). U čeho jsem však byl schopen strávit hodiny času bylo stavění domů, promýšlení vnitřních dispozic a umísťování nábytku či tapetování stěn. Se slzou v oku pak vzpomínám na skvostný soundtrack (melancholické klavírní etudy pri stavění a radostné skladby při nákupu nábytku si dodnes rád poslechnu).Pak mne dost bavil datadisk “On Vacation”..kde jsem stavěl všemožné hotely a restaurace. Druhý dil taky nebyl špatný ale další pokračování jsem uz nehrál…jaksi jsem v nich nespatřoval kýžený pokrok..ani v hratelnosti ani v grafice.

 • Guldy napsal:

  Samozrejme hral, ale nikdy tomu nepropadl. Spis jsem si taky jen tak stavel a zkousel, co jde, co hra umi apod. Socialni aspekty uvnitr hry nebo nejaky tvoreni rodin a partneru me nezajimalo. Kdysi to byla velka hra, o ktery se mluvilo. Bylo to zaslouzene popularni. Hru a serii uznavam, i kdyz nejsem ani trochu fanboy.

  Posledni dva dily jsem urcite nehral. Pred par lety me lakalo se na to podivat na Steamu. Snad recenze nebo ceny me odradily, uz nevim.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 138 Kč měsíčně

Již přispělo 13 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »