Krabice: The Terminator: Future Shock

No kdy by nemiloval Terminátora, že? Minimálně první dva díly. Zatím jsem nepotkal člověka (doufám že ani nepotkám), který by zpochybnil, že termoš dvojka je jeden z nejlepších filmů všech dob. Vlastně si myslím, že kdyby takový člověk existoval, tak by to byla dobrá záminka ku znovuobnovení křesťany léty prověřeného upalování heretiků. Nejsme tu přeci ale od toho, abych vybírali, koho upalovat za jeho názory, ale abychom se pokochali herními starožitnostmi. A jednou z nich je The Terminator: Future Shock.

Krabice: The Terminator: Future ShockKrabice: The Terminator: Future Shock

Na přední straně big boxu se na nás zubí nám všem dobře známý terminátor T-800, i když to podle manuálu, který bude níže, to může být i T-600, ale kdo by dával na cover nějakou šestistovku. Není bez zajímavosti, že úplně dole je logo dodnes fungující společnosti Bethesda Softworks a vlevo nahoře je originální cenovka ukazující částku 29.99, přičemž měnou je libra. Zadní strana nám nabízí pár screenshotů z hraní, celuloidový film (to abychom nezapomněli, že jde o hru podle filmu) a nějaké to povídání o hře. Co je ale nejdůležitější, je titulek - Grounbreaking true 3D technology! - a odstavce pod ním, které nám vysvětlují, že se jedná o skutečné 3D. A světe div se, ono je to skutečné 3D! V roce 1995! Takže termín „doomovka“ tu nemá co dělat.

Krabice: The Terminator: Future Shock

Mám dokonce i originální účtenku z roku 96, detail bude později, snad.

Krabice: The Terminator: Future Shock

Obsah je big boxácký standart, CD, manuál a nějaké smetí.

Krabice: The Terminator: Future ShockKrabice: The Terminator: Future ShockKrabice: The Terminator: Future Shock

Málem bych jsem zapomněl dát HW požadavky. Musím se ale přiznat, že se trochu stydím, jelikož jsem mladšího data výroby, takže nevím, jak moc tehdejšího hráče píchlo u srdce, když minimální požadavky viděl.

(Dodatek Sledge - což o to, v roce 1995 nebyl požadavek na 486ku přehnaný, v cenících už hnízdila Pentia 133MHz a běžně dostupné 486 DX4/100MHz proti nim byly relativně levné výběhové zboží. Jenže na 486/50MHz neběží naplno ani o 2 roky starší DOOM, natož plně 3D XnGine, který Terminátora pohání (znáte též z Daggerfallu). Bral bych to jako skutečně trýznivé minimum, kde hra jakžtakž běží, ale k plynulosti to bude daleko :) A navíc - jak jsme zjistili na Doomovi, udávání minimálních požadavků jen prostým uvedením CPU je v případě 486 beztak skoro k ničemu, popř. je to přinejlepším zavádějící.

Krabice: The Terminator: Future ShockKrabice: The Terminator: Future Shock

Na CD je vlepen stejný obrázek pohůnka od SkyNetu, jako je na přední straně krabice. Nic zvláštního.

Krabice: The Terminator: Future Shock Krabice: The Terminator: Future ShockKrabice: The Terminator: Future Shock Krabice: The Terminator: Future Shock Krabice: The Terminator: Future Shock

Konečně to nejzajímavější, a to je manuál. Všehovšudy má jen 40 stran, ale obsahuje tyhle pěkné kresbičky. Na prvním obrázku je sám velký John Connor a kolem něho je sepsáno pár větiček o příběhu hry. Větičky, které jsou mimochodem mnohem lepší než celý příběh Terminator Genisys. Druhý obrázek jsem vybral proto, protože je na něm ona létající potvora, kterou sestřelí na začátku druhého filmu, a hned po pravici je nakresleného něco, co vypadá jako strider z Half-Life 2, až podezřele podobně... Třetí a čtvrtý mluví sami za sebe, no a čtvrtý je taková pěkná skupinová kresba.

Krabice: The Terminator: Future Shock

Poslední foto je jen taková malá zajímavost

Originální účtenka z roku 96 se jen tak nevidí. Dokonce tu jsou i čísla platební karty, ty sice asi už dávno nefungují, ale tak člověk nikdy neví že.

Tak abych to nějak shrnul. Obsah není rozhodně žádný zázrak, nebýt těch malůvek, tak se jedná o naprosto obyčejnou směsici papíru. Pro milovníka terminátořích filmů to je však cenný kus do sbírky, s kterým bude zacházeno se stejnou péči jako s kterýmkoliv jiným, tretkami nabitějším boxíkem.

Autor: Hleiks

Dítě 21.století, které hraje a sbírá hry z devadesátek, především big boxy a hry na PS1. No a občasný divák „kvalitní“ kinematografie.

Komentáře k:
"Krabice: The Terminator: Future Shock"

 • Lobodin napsal:

  Tuhle krabicovku jsem měl taky. Dostal jsem k Vánocům společně s Dark Forces, když jsem byl malej. Ve Score obě myslím dostaly 10/10, tak jsem je strašně chtěl.. navíc Terminator :D …Horší to teda bylo se samotným hraním. Znalost angličtiny odpovídala prvnímu stupni základní školy a nějak jsem nevěděl, co mám v té hře dělat.

  • Hleiks napsal:

   Já to bohužel nikdy jako malej nehrál. Dokážu si ale snadno představit, že bych u toho strávil hromadu hodin a nic jiného bych v hlavě neměl. Každopádně Dark Forces mám taky, takže dobrý nápad čím dalším se pochlubit :D.

 • Doomtrooper napsal:

  Chtelo by to i recenzi hry samotne a jak uspesne ci neuspesne zestarla a jak je to hratelne dnes ;)

  • Sledge napsal:

   Že by kandidát na další hru měsíce mimo pořadí? :) Future Shock jsem hrál mnohokrát, ale vždy jen tak na ochutnávku. Několikrát mě od dalšího hraní odradil nějaký bug, jako např. nevratné zaseknutí se o polygon, Bethesda to s těmi enginy vždycky uměla :))

 • Falcon napsal:

  Hrál jsem v roce 1997 na last-gen 486 (PCI), s AMD 486DX4/100Mhz, 8MB RAM a S3 Trio 64V+ 1MB to běželo krásně.
  Zvláštní bylo, že navzdory opravdu perfektnímu engine té doby mně to nějak moc nezaujalo – narozdíl od Strife, který ale zase na mně byl poněkud moc tuhý :)

 • cyberreality napsal:

  tak tyto manualy me v dnesni dobe proste chybyjou … dneska jen download a pdf, nic v ruce, to samy hudba, download a cau …
  ja si rad doma dam do sklinky ferneta, vytahnu nejaky stary CD, dam do mechaniky a v gaucu posloucham :) to se proste s dnesnim konzumem neda srovnat :)

 • Guldy napsal:

  FS povazuji za nejlepsi hru ze sveta Terminatora. Aspon z tech starych, coz je uz vsechno, co existuje (krom nejnovejsi „novinky“ Terminator: Resistance). Jelikoz jsou na tom terminatorsky hry bidne, tak Resistance se skoro tvari jako druha nejlepsi hra. Coz je na jednu stranu smutny. Produkcne je to mala a kratka hra, ktera je ale fajn.

 • Xspy napsal:

  Přemýšlím ,kdy jsem jej poprvé dohrál …a na čem …Musel jsem mít CD Romku což znamená pozdní rok 1996 a DX4 na 100Mhz s 3D Virge 4MB .
  Musím říct ,že Future Shock a Skynet byly hry , na kterých jsem ulétl na dlouho a to 3D pojetí bylo super …před Quake Enginem a prvním Tomb Raiderem , kde už DX4 prostě nestíhala ani na VGA rozlišení….
  Obzvlášť bigbox Skynetu a Duke 3D:AE vedle monitoru jsem pak záviděl známému …..

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1916 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Placka / odznak 486 DX2 66 MHzPlacka / odznak 486 DX2 66 MHz 18 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle