Retrowebová výzva: povolejte Netscape Navigator

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

16 patronů přispívá částkou 1944 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Původně jsem tu měl povídání o zašlých internetových časech, rozplizlé přes tři odstavce, ale pak jsem řekl ne, ten web přece mluví sám za sebe. (I když pořád ještě nedostatečně bliká a rotuje, ale to se po dalším střemhlavém útoku na archiv animovaných GIFů napraví.) Který že to web? Přeci retrocities.cz, další z mých podivuhodných projektů ;)

Retrowebová výzva: povolejte Netscape Navigator

Takže si to pěkně pročtěte a pak se sem vraťte. Hotovo? Tak žasněte dále, mám tu pro vás totiž výzvu! Těm bystrým to již došlo a ti nejbystřejší už dokonce instalují Microsoft FrontPage 1.1 na své oblíbené Win9x retro PC. Ano, skutečně půjde o tvorbu webu, a to s nástroji let minulých. Zapomeňte na CSS, pro jistotu zapomeňte i na JavaScript, a oprašte dávné umění tabulkového layoutu! <center></center>, ať to sviští po internetovém brouzdališti!


Pravidla výzvy:

  • Stvořte nový web funkční v Netscape Navigatoru 3, tedy ideálně dle HTML 3.2. Nebojte, nebudu se pídit po pixelech a řešit validnost použitých tagů, prostě ať to v NN3 vypadá plus mínus stejně, jako v moderním prohlížeči.
  • Téma je naprosto libovolné, za sebe doporučuji pojmout to buďto jako osobní vizitku, nebo poctu oblíbenému hobby, kapele, hře, filmu, autorovi... prostě fan site.
  • Maximální velikost nezazipovaného webu je 360 kB.
  • Finální výsledek pošlete na sledge@high-voltage-cz nejpozději do 30.4. 2021 včetně.
  • O vítězi rozhodně anketa, vítěz obdrží věcnou cenu.
  • Všichni účastníci si budou moci vybrat herní odměnu.

"Jakouže věcnou cenu?" ptá se teď každý protřelý aukro kšeftař? Inu, ještě nevím, ale bezpochyby něco vymyslím. Mám tu funkční notebook, funkční Nintendo DSi kvality B, možná bych našel nějakou hodnotnou literaturu... no a když se vám to nebude líbit, vždycky je tu herní výběr ;) Každopádně bude upřesněno během měsíce dubna.

Tak odpalte PSpad a jděte na to ;) Na retrocities.cz je ke stažení přenosná verze prohlížeče Netscape Navigator 3, která bez problémů běží i pod Windows 10, s testováním vašich kreací by tedy neměl být problém. Zároveň jsem připravil ke stažení i základní HTML šablonu, od které se můžete odpíchnout. Bavte se! :)

Btw. postupně budu na retrocities.cz sázet odkazy další užitečné zdroje a programy, nezapomeňte web sledovat.

Retrowebová výzva: povolejte Netscape Navigator

Bude-li mít celá akce úspěch, pokusím se to po technické stránce posunout dále, což znamená dedikovaný hosting na retro železe a pod retro OS, a klasické FTP účty pro přístup k editaci vlastních webů.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Retrowebová výzva: povolejte Netscape Navigator"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Hrnek porcelán Hrnek porcelán "Svatý grál" IDDQD 286 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle