Zahrajem (hra měsíce): The Daedalus Encounter

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Zeměplochou z minulého měsíce se stále ještě prokousávám, do konce mi mnoho nechybí, ale spolu s narozením druhé dcerky vzácných chvil klidu na hraní ještě o kousek ubylo. Asi budu chodit s notebookem do haly místního nádraží, nebo pod most, nebo nevim ;)

Takže na tento měsíc jsem z obsahu SCORE č. 17 vylosoval oddechovku z žánru, který je nechvalně proslulý tím, že se hraje v podstatě sám. Ano, ten studený pot, co vám právě vyrazil na zádech, i hrůza, která se vám rozlila v očích, jsou na místě. V listopadu si střihneme FMV adventuru, neboli interaktivní film, The Daedalus Encounter!

Zahrajem (hra měsíce): The Daedalus Encounter

Už si ani nevzpomínám, kdy naposledy jsem hrál něco podobného, patrně šlo o ochutnávací hodinku u Tex Murphy: Under a Killing Moon při testování funkčnosti placek. The Daedalus Encounter není úplně typickým zástupcem žánru, a to především proto, že by mělo jít o docela slušnou věc. (Vyhýbám se označení hra, protože kolik hry v tom reálně je, v tuto chvíli netuším.) Tzn. nehrozí, že šlápneme do bahna nechvalně proslulých zhůvěřilostí typu Mad Dog McCree, Plumbers Don't Wear Ties a Night Trap. A navíc v tom hraje Tia Carrere, kterou můžete znát z takových skvostů světové kinematografie, jako jsou Kull the Conqueror, Wayne's World či Harley Davidson a Marlboro Man :)

Technická: FMV adventura The Daedalus Encounter vyšla na platformách 3DO, Macintosh a Windows 3.x. Tzn. vyloženě chuťovka pro někoho, kdo chce hru rozběhat na moderních Windows. Do budoucna to asi nebude problém díky ScummVM, protože Mac verze je tvořena v Macromedia Director, ale v tuhle chvíli je nejrozumnější rozběhat si Windows 3.1 pod DosBoxem. Neutíkejte! S problémem už se před vámi popasovali jiní, stačí stáhnout a nainstalovat připravený balíček, který se o vše postará. Balíček jsem otestoval, opravdu funguje. A mimochodem - nemáte-li ještě poladěný způsob, jak tyhle staré hry pro 16bit Windows spouštět, není od věci si tuhle instalaci na disku nechat a používat jí i pro další podobné případy. No, a já si to pustím pěkně pod Windows 98, na Pentiu 3 a s CRT monitorem ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Zahrajem (hra měsíce): The Daedalus Encounter"

 • Petr napsal:

  To jsem kdysi dostal jako bundle k macu s prvním Mystem, myslím že to bylo něco jako „první interaktivní film“ nebo tak něco a nebavilo mě to, ale ta holka byla pěkná.

 • Pluto napsal:

  No, já jsem to rozjel relativně nedávno a neměl jsem s tím problém. Ale z hraní si toho moc nepamatuju, celkem mě to zklamalo (a to jsem zhruba tušil, co od toho očekávat). Akorát mě mrzí, že jsem si nikam neuložil komentář (nebo ho nemůžu najít)…

 • Doomtrooper napsal:

  Jakto že tenhle projekt vůbec neznám??!
  Mám z toho být smutný? Asi ne co,jak soudím dle prvních dojmů a Sledgeově úvodu :D

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle