Zahrajem (hra měsíce): Battle Isle 2

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

16 patronů přispívá částkou 1758 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Ha! Ti, co se mnou probírali volbu hry měsíce na Discordu, jsou v tuto chvíli zajisté mocně zmateni. Vysvětlím. Původně totiž padla volba na francouzskou FPS akci In Extremis. Recenze ve SCORE č.6 je poměrně nadšená, po jejím přečtení jsem nabyl dojmu, že by mohlo jít o docela slušnou hru, ale... žánr FPS akcí se prostě chvíli hledal a tyhle dřevní pokusy jsou dneska vesměs nehratelné, růžové brýle stranou.

In Extremis je trochu vylepšený Wolfenstein klon, který mohl být atraktivní v době vydání, ale dnes je to jednoduše bolest. Bloudění v zamotaných koridorech, nevábná grafika, trýznivé ovládání, hlemýždí tempo a navíc i trochu problematická technická stránka, kdy rozběhat hru uspokojivě znamená žonglování s cykly v Dosboxu, na reálném stroji pak specifickou konfiguraci paměti. Dal jsem hře půlhodinku, během které mohla dokázat skryté kvality, ale ukázala kulové.

Ve finále jsem si uvědomil, že hlavním důvodem pro tenhle seriál byla má snaha okusit legendární dobroty, které jsem z nějakého důvodu minul. A In Extremis je spíše šlichta. Zato taková klasická tahovka Battle Isle 2 je něco, do čeho bych pomyslnou vidličku rozhodně zabořit měl! V tomhle případě mě úvodních 30 minut jednoznačně přesvědčilo.

Tohle mě bude bavit! :)

Zahrajem (hra měsíce): Battle Isle 2

Klasická Battle Isle trilogie mě dokonale minula, k sérii jsem mocně přičichl až se spin-offem Incubation. Na "inkubaci" si určitě řada z vás pamatuje, hra byla přiložená ke SCORE 69. Druhý díl pojmenovaný jednoduše Battle Isle 2 (Battle Isle 2200 v ne-evropské distribuci) vyšel roku 1994 a pasoval vás do role armád bojujících na planetě Chromos o záchranu tamní civilizace před nepřítelem, kterým je Titan-net Empire. Líté boje se odehrávají na tahy a v enginu, který vyniká nejen audiovizuální stránkou, ale překvapivě též ovládáním. Rozhraní je navrženo intuitivně, neměl jsem při té krátké zkoušce pocit, že bych o něco zakopával. Na takhle starou hru jde o úctyhodný výkon :)

Mám takové nejasné tušení, že tady se rýsuje má další oblíbená hra :)

Tedy do boje! Hru si můžete zakoupit na GOG v rámci balíčku Battle Isle Platinum, který obsahuje první tři "klasické" díly série i s datadisky, plus spin-off Incubation (též is datáčem). Za těch 10 eur to je myslím neuvěřitelně férová nabídka! A pokud si chcete o hře přečíst už teď, mrkněte na recenzi na Ringohraní.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Zahrajem (hra měsíce): Battle Isle 2"

 • Doomtrooper napsal:

  Tak tohle opravdu vytahlo davno zapomenute a prekonane vzpominky, hrali jsme Battle Isle s kamaradem hoooodne.
  Musel jsem jit a pustit si onen kdysi uzasny song z roku 95 pro Battle Isle 3 Shadow of the Empire (Neee Starwars). Hahaha no zub casu tomu rozhodne nepridal ale v te dobe kdyz jsem obdrzel CD s timto songem na Invexu to byla pecka…
  Pro ty mnohe kdoz nevi o cem mluvim tak tady je… :)

  https://www.youtube.com/watch?v=xvZb8qgmYfo

  • jvempire napsal:

   Mě třeba ta grafika přijde pěkná i dnes.

  • RetroPhill napsal:

   Při srovnávacích testech zvukovek používám jako jeden z reference tracků tenhle z BI2: https://www.youtube.com/watch?v=IxlSUiVzK2s
   Jinak k BI sérii jsem se dostal náhodou oklikou přes Battle Isle Phase Four: Incubation, které nevyšlo jen ve Score 69 jako covermount (to jsem ani neměl) , ale i na DVD k číslu 120 ve výběru 55 plných her spolu s právě Battle Isle 2, o němž je řeč.

   • Sledge (admin) napsal:

    Nebyla to trojka? Ta taky vyšla někdy dřív, možná ještě před inkubací…

    • jvempire napsal:

     BI3 -Score 65
     BI2 – Score 120
     Incubation – Score 69 a 120

    • RetroPhill napsal:

     Teď nevím, co myslíš – tu skladbu nebo hru ve Score? Track je 100% z dvojky a na DVD Score 120 jsou BI 2 a Incubation BIPF, mám ho tu před sebou.
     BTW, ty systémové nároky na GOGu jsou trochu overkill, ne? Nebo jde o remasterované verze s vyššími požadavky? Incubation jsem mastil na notesu CLEVO s P 120 bez MMX a 32 MB RAM pod W98SE, co vím:)

 • Liso napsal:

  kto nemá rád sci-fi boje, súčasťou GOG balíka je aj Historyline: 1914-1918 :)

  • Sledge (admin) napsal:

   To jsem přehlídl! A to tu mám dokonce krabicovku (v dost děsnym stavu), kterou jsem nikdy moc nezkoumal a nedošlo mi, že je to další spin-off téhle série :)

  • Loob napsal:

   Tak u Historyline jsem svýho času strávil pěkných pár hodin. Ihned po spuštění BI2 jsem si na něj vzpomněl. A ačkoliv je mi scifi blíž než období světových válek, tak mě celá série BI včetně Incubation nějak minula. Je čas to napravit a vypadá to, že se do toho brzo dostanu ;-)

 • jvempire napsal:

  Hra je stále naprosto super. Odehrány dvě mise a hodně se bavím. Jedna ze sérií která snad nemá špatný díl.

 • lasice napsal:

  paráda :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle