MIYOO Mini V2, Game Boy roku 2022

Znáte to. Je parné sobotní odpoledne a žena dostane skvělý nápad vyrazit do nejmenovaného zahradního centra. Už dávno jste vzdali předstírat zájem a trpělivě se prodírat záplavou kytek po jejím boku, a tak čekáte jako poslušný pes v autě či, v tom lepším případě, na zahrádce přilehlého restauračního zařízení.

Co ale s takovou načatou hodinou (!!!) času při čekání?

Nejlepším řešením je handheld a ideálně nějaký kapesní!

Na doporučení jsem sáhnul po MIYOO Mini V2, krabičce z Aliexpressu a podobných webů, která mě velmi příjemně překvapila. Z minulosti jsem už s podobnými, emulačními handheldy měl pár zkušeností, ale většinou se jednalo o nekvalitní hrkače na jedno použití.

V tomto případě je ale opak pravdou, a někdo při konstrukci výjimečně přemýšlel.

Designově se výrobce silně inspiroval původním Gameboyem. Nabízí ovšem krásný IPS displej o rozměru 2.8” s oblíbeným rozlišením 640x480, čtečku microSD karet, USB-C nabíjecí konektor, kvalitní tlačítka a na “čínu” až překvapivě solidní zpracování. Nikde nic nevrže, nic se neviklá, vše lícuje na jedničku. Z fotek možná není na první dobrou patrné, že se jedná opravdu o maličké kapesní zařízení. S rozměry 93 x 65 x 18 mm odpovídá přibližně malé krabičce cigaret, či pro nekuřáky - balíčku hracích karet.

Velkým tahákem je také operační systém s Linuxem v pozadí. Již v základu je velmi schopný, nicméně živá komunita se už postarala o několik alternativní systémů, které jde velmi jednoduše instalovat. Nejschopnější z nich je rozhodně OnionOS přidávající několik zajímavých možností navíc, jmenovitě třeba možnost stahovat komunitní motivy UI a další.

Tato šikovná krabička má dostatek výkonu na plynulou emulaci téměř jakékoliv herní konzole a počítače od počátku věků po Playstation 1 a MS-DOS. O veškerou emulaci se stará RetroArch a v něm lze následně vše potřebné donastavit. Například přiřazení kláves, obrazové filtry a jiné. Z přiložených fotek to možná díky nízké kvalitě není vidět, nicméně velikost a technologie displeje starším herním titulům opravdu sluší.

MIYOO Mini V2 určitě doporučuji. Koho láká představa opravdu kapesního herního zařízení, ať už na konzolové klasiky či na PC pecky let minulých, nesáhne vedle.

Jen upozornění při případné koupi, opravdu pohlídat, aby se jednalo o verzi V2, původní měla zdaleka ne tak pěkný LCD panel.

Technické parametry MIYOO Mini V2:

 • Obrazovka: 2.8" IPS 640x480
 • CPU: ARM Cortex-A7 dual-core 1.2G
 • Rozměry: 93.5 x 65 x 18 mm
 • Baterie: 2000mAh, 5-6 hodin
 • microSD slot
Autor: Lutero

Komentáře k:
"MIYOO Mini V2, Game Boy roku 2022"

 • Pollux napsal:

  Vypadá dobře :) jdu si o tom víc najít :)

 • Torvik napsal:

  Môj milovaný Anbernic RG350M sa rozbil. Premýšlal som čo nové si kúpiť do času kým sa dočkám steamdecku. Vzal som RG280V a dlho som sa rozhodoval práve nad Miyoo mini v2. Ale myslím, že jedno aj druhé. By bola super volba.

  • iarmanu napsal:

   Ještě bych uvažoval o RG351v. Analog se hodí.

   • Lutero napsal:

    Na Anbernic jsem koukal, i na 351v, jen už mi to přišlo zbytečně drahý. Vychází na dvojnásobek co Miyoo Mini a už toho o tolik víc nenabízí, rozměrově už je taky trochu jinde. Analog je hezká věc ale je tam páčka z Nintenda Switch, který jsou otřesný a z té palety konzolí a počítačů, které tam jde emulovat využijet analog máloco :)

    • iarmanu napsal:

     Tak zrovna na RG350m jsou stejné páčky a přijdou mi fajn. Je fakt že starší systémy se bez analogu obejdou, ale dost her, různé shot’em up, arkadovky a třebas staré Zeldy se analogem ovládají lépe. U PS1 her a různých portů jako DevilutionX už se hodí dosti. Ale o to pak je ta konzolka větší, jak říkáš.

 • lasice napsal:

  tak to vypadá hodně dobře, to asi koupím dcerce :D

 • Hejkal napsal:

  Mám dotaz, částečně mimo mísu, lze nějak hrát hry jako commander keen nebo phantasmagoria přes android s gamepadem? Snažím se na to přijít a zaboha nevím jak nastavit ovladání aby mi to gamepad bral

  • Lutero napsal:

   Phantasmagorii sem nezkoušel ale toho Keena určitě není problém spustit přes RetroArch v androidu. Klávesy si pak přiřadíš na gamepad, to nebude problém :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

13 patronů přispívá částkou 1502 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš BOOTRetro podložka pod myš BOOT 230 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle