První záběry z remasteru RTS Command & Conquer

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Příznivce klasických real-time strategií čekají zajímavé časy. Brzy se dočkají předělávky třetího Warcrafta (tedy mají-li žaludek cpát Blizzardu do chřtánu peníze, já jsem s nimi po jejich aktuálních hongkongských tanečcích myslím skončil) a připravovaný remaster legendárního Command & Conquera je též na dobré cestě.

Video ukazuje aktuální podobu vývojové verze a za mě je to na jedničku. Gameplay jest zachován do posledního puntíku, ovšem grafika je bytelně a s citem vylepšena, a pozadu není ani audio. Může se to zdát málo, ale stejnou omlazovací kůrou prošel i Starcraft a dopadlo to skvěle. Kdo potřebuje 3D? Další info o Command & Conquer Remastered naleznete na oficiální stránce.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"První záběry z remasteru RTS Command & Conquer"

 • KamilZm napsal:

  Sice jsem programátor (vlastně možná právě proto :-) ) by mě zajímalo, jak se tyto remastery dělají. Mají nějaký prastrarý kód v prastarém vývojovém prostředí s prastarým ekosystémem. Není to jen o tom aplikaci nějak zkompilovat.

  Přetahají to do něčeho kompletně nového? Nebo v maximální míře používají tehdejší nástroje? To spíše ne, nedostali by tam nové DirectX, vyšší rozlišení atd. Ale zase se tam dá přepínat grafika i na původní. Ta původní grafika je také udělaná znovu a max. jen použijí textury?

  Berou nějak kusy starého kódu a přizpůsobují to, nebo to prostě naprogramují znovu, na základě nějaké analýzy chování hry? Pokud by měli zkoumat jak pracuje 25 let starý kód, tak to rozhodně není sranda.

  • Sledge (admin) napsal:

   Taky už jsem o tom přemýšlel, já bych tipl, že do jisté míry staví na starém kódu. Blizzard to u Starcrafta udělal téměř určitě.

   Jen si to představ – už druhým týdnem jedeš v brutálním crunch módu, chrlíš tisíce řádků sice funkčního, ale nekvalitního a nekomentovaného kódu, a říkáš si, že dobrý, hlavně že to funguje, a že ten kód přece nikdy nikdo neuvidí! A pak k tomu za 20 přijde nějakej chudák, co dostane za úkol se v tom vyznat :)

   • KamilZm napsal:

    Raději si to nepředstavuji. Já se kolikrát nevyznám ani ve svém kódu, který jsem psal před rokem :-)

    O to víc mě to vrtá hlavou. Na druhou stranu, třeba u Doomu si to asi dovedu představit, protože podle té knihy, co o vývoji vydali, bych tipoval, že to mají poměrně dobře dokumentované. Ale pochybuji, že je to pravidlo, spíše výjimka.

    • Sledge (admin) napsal:

     Co před rokem, já se nevyznám v bordelu, co jsem skrze slzy vzteku procedil včera odpoledne! :) Naštěstí my lepiči skriptů ze stackoverflow se z podobných situací umíme rychle oklepat.

   • KamilZm napsal:

    Navíc tohle je vše psané v C/C++, což je poměrně low-level jazyk. Myslím to z hlediska práce s grafikou, alokace paměti (např. závislosti na rozlišení a velikosti textur) a tak dál. Nebyly to žádné nějak extra standardizované věci, hodně low-level přístup na grafickou kartu atd. V lepším případě prastaré DirextX.

    Moc si nedovedu představit nějak rozumně používat ten starý kód. Možná nějaké části aplikační logiky, pokud to měli nějak rozumně navržené a jde to separovat. Ale i tam musí hodně tvrdě narážet.

  • Srandista napsal:

   Zrovna v tomto prípade hej, dohľadali starý source code a pracujú s ním. Síce, čo som čítal, tak našli „len“ väčšinu kódu, nie všetok, ale zasa samotný port robí Petroglyph, čo sú bývalí ľudia z Westwoodu, a tak s tým kódom majú skusenosti. Musím ale povedať naštastie, pretože inak by si tieto skopičiny s prepínaním starej a novej grafiky asi nemohli dovoliť. Pokiaľ viem, Starcraft to ma rovnaké, s tým rozdielom, že v Blizzarde nemali k dospozícii grafické assety, tak ich museli nanovo vytvárať. Ale source code ku Starcraftu evidentne mali a vychádzali z neho. A tým, že v prípade Warcraftu 3 plánujú spájať spolu ľudí, čo majú pôvodnú verziu W3 a Remaster, plus aj v Remastery majú fungovať staré módy, tak tam to budú mať rovnako.

   Inak pochybujem, že pracujú v nejakých dobových nástrojoch, hlavne keď si zoberieš, že pôvodne bol C&C nakódený pre DOS (aj keď potom spravili Gold verziu, čo beží vo Win95, ale tá už nie je v rozlíšení 320×200, ale 640×480). Lenže pridať iný renderer asi nebude až taký veľký problém, keď si zoberieš, že napr. aj pre tú Gold verziu je k dispozícii jeden dll súbor, ktorý k pôvodnému renderu, čo šiel buď cez ddraw alebo GDI pridá ďalší render path cez OpenGL. A to spravila komunita, bez prístupu k source code.

 • Doomtrooper napsal:

  Tak tohle ovsem vypada bajecne :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle