Command & Conquer

(Command & Conquer - všechny články)

První záběry z remasteru RTS Command & Conquer

Příznivce klasických real-time strategií čekají zajímavé časy. Brzy se dočkají předělávky třetího Warcrafta (tedy mají-li žaludek cpát Blizzardu do chřtánu peníze, já jsem s nimi po jejich aktuálních hongkongských tanečcích myslím skončil) a připravovaný remaster legendárního Command & Conquera je též na dobré cestě. Video ukazuje aktuální podobu vývojové verze a za mě je to na jedničku. Gameplay jest zachován do posledního puntíku, ovšem grafika je bytelně a s citem vylepšena, a pozadu není ani audio. Může se to zdát… celý článek »

První obrázek z Command & Conquer Remastered

  • sepsal Sledge
  • Komentuj »
  • 320

Na remasteru real-time strategie Command & Conquer: Tiberian Dawn se zdá se pilně pracuje, Jim Vessella, producent EA, předhodil lačným fanouškům první obrázek. Veteránům frenetického klikání v reálném čase není třeba zdlouhavě popisovat, co se na artworku nachází. Pokud však máte zrak zastřený letitým zíráním do blikajících obrazovek, a tento text si necháváte předčítat, pak vězte, že níže je k prohlédnutí vkusně zpracovaný construction yard těch hodných, tedy GDI. Obrázek potvrzuje předpokládaný směr, kterým se remaster ubírá, tedy vylepšení původní… celý článek »

Dohráno – Command & Conquer: Red Alert

Letos se opět pokusím splnit herní výzvu databaze-her.cz, ač mi to loni dost ostře nevyšlo, a začínám položkou “Barevný svět”, v rámci které je nutné dohrát hru, v jejímž názvu se vyskytuje barva. Přiznám se, že vysypat z hlavy cokoliv jiného než právě Red Alert byl dost problém, takže jsem si to raději zbytečně nekomplikoval :) Prvního dílu série Command & Conquer jsem se něco nahrál, šlo spolu s Dukem 3D o evergreen školních síťovaček. Matně tuším, že i Red… celý článek »

OpenRA: klasický Command & Conquer v moderním hávu

Je obecně známým faktem, že není ušlechtilejší zábavy, než je poctivý a férový multiplayerový mač v klasické real-time strategii. Důstojní mužové se tiše usadí ke strojům, nalijí si sklenku vína či whisky, a promyšlenými tahy vedou kroky svých armád až k triumfálnímu vítězství nebo hrdé prohře. Na konci klání si distinguovaní džentlmeni pevně potřesou pravicí a uznale pokývou hlavami nad schopnostmi svých skvělých soupeřů. Nebo si daj, blbouni, pěkně lidově po držce, až půllitry lítaj! Co má co vyhrávat, zmetek jeden!… celý článek »

“That was left-handed!”

Rok 1997 bol fajn, dostal som svoje prvé PC, síce sa skôr podobal na parný stroj. Hlavne svojou veľkosťou, akoby mi pribudla v izbe ďalšia skriňa skrývajúca vo svojich útrobách nie šaty, ale procesor 386SX /33Mhz so 4MB RAM, 85MB HDD, disketová mechanik a PC Speaker. V tej dobe som o hrách vedel len z časopisov a môj “nový” počítač už trochu zaspal dobu tak som v kuse listoval staré SCORE, Excalibur a trochu Level. V tom čase ešte boli… celý článek »