Zahrajem (hra měsíce): Dračí Historie & Mise Quadam

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

16 patronů přispívá částkou 1944 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Já se omlouvám! Ale prostě to tak vyšlo! :)) Uznávám, hry měsíce července vybrané ze stránek Score č. 23 rozhodně nepotěší každého. Nicméně mám k jejich výběru důvod, který nastíním níže.

Ale ještě krátce ke hře z minulého měsíce, FPS akci Witchaven. Tu se mi, světe div se, podařilo dohrát, a ač jsem ke hře přistupoval spíše opatrně, nakonec to zdaleka nebylo zlé. Hra má sice spoustu problémů, ale zároveň mě v několika ohledech příjemně překvapila. Dejte mi ještě pár dnů, článek je v přípravě.

Tak co ty hry měsíce? Proč Dračí Historie? No protože už jsem se o její zdolání před několika týdny pokusil, chtěl jsem si zahrát něco společně s dcerkou. A česky namluvená pohádková adventura mi přišla jako ideální volba. Jenže jsem narazil na technické trable, hra je sice podporovaná enginem ScummVM, ale myslím, že s testováním to nikdo nepřeháněl. Už v intru vypadávaly dialogy, což pokračovalo i ve hře samotné, a po cca deseti minutách se ScummVM i s Dračí Historií odporoučel s pádem do Windows. Je tedy třeba rozchodit původní verzi pro DOS.

Zahrajem (hra měsíce): Dračí Historie & Mise Quadam

A proč u všech svatých Mise Quadam? Protože Swigridova kletba od téhož studia (Agawa) mi nakonec zase tak strašná nepřišla! A předpokládám, že to, stejně jako Swigrid, bude jednohubka na pár hodin, takže to berte jako takový lehce zamřelý dezertík k hlavnímu chodu. Pro zajímavost, studijní účely, a tak vůbec.

Tedy vzhůru!

To the late night, double feature, picture show!

Zahrajem (hra měsíce): Dračí Historie & Mise Quadam

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Zahrajem (hra měsíce): Dračí Historie & Mise Quadam"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Placka / odznak BEHOLDPlacka / odznak BEHOLD 18 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle