Calcium Contract, je libo další ujetou indie FPS?

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

15 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Probudil-li ve vás HROT vášeň pro ujeté FPS akce tuzemského původu, pak vám zajisté přijde vhod i připravovaná střílečka Calcium Contract. Ta se též snaží zaujmout sníženou úrovní příčetnosti, byť poněkud jiným, ovšem neméně svérázným způsobem.

Skoro jako by se autoři obou her dohodli, že zatímco jeden použije toliko odstíny hnědé, druhý použije VŠECHNY zbývající barvy. A taková dohoda je skutečně teoreticky možná, jelikož autor hry, Igor Aleksandrowicz, na HROTu drobně spolupracoval, tedy pokud mi profil na mobygames.com nelže ;)

Vašimi nepřáteli budou v tomto případě mimóznosti typu antropomorfizovaných kočiček a kohoutů, vidím tam i nějaké kozlíky, papoušky, opice s bubínkem, a to, co poletuje ve vzduchu, může být snad jen nafouknutá žába v masce luchadora. Ať se propadnu do Západního Německa, jestli kecám.

Po stránce herní Calcium Contract čerpá inspiraci ze svižných FPS klasik let devadesátých, malinko z toho cítím Heretica. Finální verze, která má vyjít ještě letos, nabídne dvacítku úrovní situovaných na ostrově, který obývají podivuhodné kreatury, viz výše, a na který jste byli vysláni coby zástupce Calcium Order, starobylého řádu, který vyznává zákon znějící: "All that lives must die". (Hele on je důvod, proč ty klasické doomovky většinou na příběh moc netlačily...)

Technická: hra používá vlastní engine, minimální nároky jsou relativně nízko, stačit by mělo cokoli s 2.5 GHz procesorem, 2GB RAM a grafikou s podporou DirectX 11. Jak vidno z videa a obrázků, zatímco prostředí je více či méně 3D, nepřátelé jsou zpracováni formou sprajtů, stejně jako předměty. Co se moderních prvků týče, hra umožní přetočit zpět, pokud se vám nějaká ta střemhlavá akce příliš nevyvede.

Calcium Contract si můžete už teď přidat do wishlistu na Steamu.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Calcium Contract, je libo další ujetou indie FPS?"

 • Xspy napsal:

  Hmmm co ty tři lebky na každé zbrani ?Jak to funguje ?…A jako smrtka potřebujete posilovat kosti vápníkem …takové dopovaní Kalciem vám pozemské úřady nezakáží ;)

 • Xspy napsal:

  Kohout ….Protože kohout plaší smrt ….

 • Doomtrooper napsal:

  Architektura pěkná, taky z toho hodně čuchám Heretica. Což beru jako velké plus. Ale kohouti, kočičky nebo bitevní kravičky prostě padají do kategorie …huh?… proč?…tvl!
  Co to ten Igor hulí.

 • Aargh napsal:

  Při vší úctě k autorům, už 30 let jsem neviděl tak ohyzdnou FPS jako toto.

 • Famózní Pes napsal:

  Opice s bubínkem je ve skutečnosti Budík. K bubnování používá hodinové ručičky a když bubnuje, všichni nepřátelé střílí společně do rytmu. Také umí zrychlovat čas, když trefí hráče plivancem.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Podtácek 35DISKETAPodtácek 35DISKETA 46 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle