Wizordum, nová indie retro FPS na obzoru II.

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

O připravované FPS akci Wizordum už jsem vás informoval, před měsícem jsme ale měli k dispozici jen hrstku screenshotů, dnes toho díky upoutávce víme podstatně více. A čím více toho víme, tím více se nám hra líbí. A proč mluvím v množném čísle?!

Rekapitulace: Wizordum je nezávislá FPS akce, která čerpá inspiraci ze starých her, jako jsou Hexen, Heretic a série Catacomb. Zpracováním hra evokuje jednoduchý 2.5D engine někde na půl cesty mezi Wolfensteinem a Doomem, coby objekty slouží 2D sprajty. Wizordum tvoří studio Emberheart Games, které nám již přineslo remastery Crystal Caves HD a Secret Agent HD.

Mě osobně se líbí zvolený směr. Většina retro FPS projektů volí spíše temné a rozpixelované násilí vytočené do ruda, ale Wizordum, ač krví nešetří, na to jde trochu jinak, a využívá až pohádkové barvy á la Hocus Pocus. Výsledek je jedinečný a opravdu z toho cítím ty před-Doomovské Catacomby, a trochu také 2D hopsačky od Apogee (není se co divit, viz předchozí odstavec).

Datum vydání není známé, ale hra má již založenou stránku na Steamu, tak si to hoďte do wishlistu ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Wizordum, nová indie retro FPS na obzoru II."

  • Doomtrooper napsal:

    Jooo, tak to video vypada 100x lepe nez jsem cekal :) uplne je v tom citit Catacomb 3D, wolfenstein a Heretic. Tak moc ze bych se nebal rici ze to ma byt primy tribute nebo vykradacka tehhle titulu. Ale jako… uplne vidim ten multiplayer :) Za me SUPER pocin.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle