FlatOut zdarma na GOG

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Po tři dny si na GOG můžete do knihovny zcela zdarma přidat legendární závodní masakr FlatOut (2005).

FlatOut zdarma na GOG

Ač jsem vždy preferoval druhý díl, který poněkud ubral na obtížnosti plynoucí z šířky tratí, které v jedničce skutečně moc prostoru pro chybu neponechávají, nelze FlatOutu upřít téměř perfektní zpracování výjimečně zábavné kombinace "špinavého závodění", uvěřitelné, přesto stále velmi arkádové fyziky, a zničitelného prostředí.

Ve výsledku má virtuální závodník skutečně dojem, že sedí za volantem ocelového behemota, který smete vše, co se mu postaví do cesty, i když pravda, sám se při tom pocuchá. Nelze nezmínit "ragdoll" animaci, kdy při skutečně masivní kolizi prolétne nebohý avatar čelním oknem a omlátí se o vše, co v letu potká.

FlatOut zdarma na GOG

Celkem hra skýtá 36 tratí, 16 různých aut, a také šestici smrtících miniher, které se točí kolem výše zmíněné "ragdoll" fyziky. Grafika myslím zestárla mimořádně důstojně, soundtrack je v jistém smyslu nadčasový, já myslím, že není důvod si FlatOut nezahrát. Celý večer u toho asi nevydržíte, ale na krátké instantní běsnění je to ideální ;)

Technická: doporučuji držet se rozlišení s poměrem stran 4:3, hra vám sice dovolí navolit i rozlišení jiná, nicméně proporce adekvátně neupraví, takže např. v obvyklých 16:9 je pak vše ohyzdně rozpláclé.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"FlatOut zdarma na GOG"

  • ehee napsal:

    Klidne i cely vecer, pro mne je to hned po dvojce nejzabavnejsi zavodni arkadovka. Obtiznost je proti 2 o dost vyssi, na druhou stranu ty minihry jsou v jednicce lehci.

  • Doomtrooper napsal:

    Tak jsem na to hnedle skočil :) A oznámilo mi to že už ho v knihovně mám protože jsem si ho zakoupil. No tak pro všechny ostatní,,,berte dokud dávají! :D

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle