GRAVEN, nová retro FPS od 3D Realms

To je mi ale divoká neděle! Nejdřív Brutal Fate, a teď tohle. GRAVEN je připravovaná retro FPS akce od studia 3D Realms, které si můžete pamatovat z takových moderních retro pecek, jako Ion Fury či Wrath: Aeon of Ruin. A klasiky z jejich produkce myslím představovat netřeba.

GRAVEN je inzerován coby duchovní nástupce Hexena 2, těšit se tak můžeme na temnou, brutální a pseudo středověkou fantasy řežbu, ovšem doplněnou o příležitostné hádanky. Novinku vyvíjí studio Slipgate Ironworks (3D Reams je tedy vydavatel), které stojí mimo jiné za hrami Rise of the Triad (remake z roku 2013) a Bombshell.

Graven má vyjít v roce 2021 na platformách PlayStation 4 / 5, Xbox One / X, Nintendo Switch a PC. Hru dle všeho pohání Unreal Engine 4, nicméně estetika záměrně odkazuje na low-poly / low-res grafiku druhé poloviny let devadesátých. Výsledek je poněkud matoucí, v některých okamžicích hra vypadá vyloženě moderně, v okamžicích jiných byste řekli, že koukáte na onoho Hexena 2 :) Díky jednodušší grafice jsou vcelku nízké i hardwarové nároky, jako minimum postačí grafická karta Intel HD 4400.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1916 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Placka / odznak 3DFXPlacka / odznak 3DFX 18 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle