Indiana Jones popáté

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Odbudem si hnedle zkraje to, co musí nevyhnutelně přijít - Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull je solidní film a jediná věc, co je na něm vyloženě zle, je Shia LaBeouf. Je to minimálně stejně dobrý film jako Temple of Doom, spíše o chlup lepší. A ano, oba dva jsou o level dva pod skvostnými Raiders of the Lost Ark a legendární Last Crusade.

Tak, a teď k tomu podstatnému - po netu kolují první fotky Harrisona Forda v kostýmu Indiana Jonese zachycené v rámci natáčení pátého dílu!

Indiana Jones popáté

Jen žertuji...

A ano, jde o zprávu tak vysoké důležitosti, že si vysloužila samostatnou šortku! Cloumají mnou stejné pocity, jako při prvních obrázcích ze čtvrtého dílu - tedy čiré nadšení a téměř nezvládnutelná nedočkavost :) Vzpomínám si, že Crystal Skull měla stylovou webovou stránku, na které se objevovaly nové fotky a krátká videa. Šmejdil jsem po ní denně. Jenže to bylo v roce 2008, nevím, jestli se něčeho podobného dočkáme i dnes.


https://twitter.com/imis007/status/1402129264611364866

Na téměř osmdesátníka vypadá ten chlapík vyloženě svěže. Pokud nebude scénárista blbnout a nutit Indyho do přehnané akce, tak by v klidu mohlo jít o důstojné zakončení série. Hlavně žádné trapné rychlé střihy jako u Conneryho v League of Extraordinary Gentlemen, prosím!

Ale já z toho strach nemám, co vy? :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Indiana Jones popáté"

 • Hleiks napsal:

  Kingdom of Crystal Skull? Hmm… To mi nic neříká. Znám tu dokonalou trilogii, takže se těším na její pokračování. Akorát se obávám o Fordův pohybový aparát. Naposledy když jsem ho viděl v Blade Runnerovi, tak vypadal dost zarezle.

  • Sledge (admin) napsal:

   Stojím si za svým! Ještě jsem si tedy vzpomněl na scénu s ledničkou, ta je pravda taky trochu slabší… V Blade Runnerovi skutečně poněkud zarezle působil, proto doufám, viz konec šortky, že mu scénárista nevepsal do scénáře nějaký hbitý běh či dlouhé skoky :)

 • Pentium napsal:

  Tohle vytěžování legendárních franšíz mě vyloženě s**e. Člověk má vědět, kdy bylo dost. Ford se sice jeví na pohled celkem dobře, ale…proboha 78 let, vždyť je to troska. Co s tam s ním chtějí dělat? Patání po poslední závěti v gerontologickým ústavu? Vždyť už v Crystal Skull bylo vidět, že mele z posledního. A co si pamatuju, tak ta CGI šlichta je film hroznej. Jeho mladické charisma je pryč. Stejně u Arnolda, Stallona a dalších dobových mazáků. Na jedné straně tady jsou ty nehorázný marvelovský hovadiny, ne druhé se vytěžují staré série: Vetřelec – měl skončit Vzkříšením, Predátor – měl končit dvojkou, Indy – měl končit TLC, Terminátor – měl končit trojkou (a ta už je taky děsná). A to ještě příšerný crossovery (AvP), hnus. Proč nikdo není schopen vymyslet něco originálního? Kam se poděla fantazie? Nebo je to především věc producentů, co chtějí stejně jako soudobí herní vydavatelé sázku na jistotu plytkýho korporátního produktu?

  Sice ty nové díly mohou být kvalitní filmy – údajně Dark Fate, neviděl jsem, ale znova ti původní herci jsou buď trosky, nebo tam strčí nějaký naprtosto anticharismatický mladý vocasy, na který nejsem zvědavej. A je to prostě laciný vytěžování.

  • Sledge (admin) napsal:

   Já tyhle návraty starých sérií naopak vítám. Ale uznávám, že někdy se to těžce nevyvede, viz většina novodobých Star Wars, ale s IJ4 fakt nemám problém. Stejně tak s předposledním Rambem či posledním Rockym. A první dvoje Expendables jsem taky sežral s potěšením. Mladické charisma je možná pryč, ale zase je tu charisma nasraných dědků! :)

   Jo a Predators (2010) imho nejsou špatnej film.

   • VictorCZ napsal:

    Nemůžu si pomoci , ale Stalone by v klidu mohl hrát hlavního hrdinu Minecraftu ( Je to prostě skutečná bedna ale už je to vzhledem ke stáří hodně hranatá napumpovaná na sílu efektivní kulturistika) . Arnold hrát stále neumí ale rošťácký alpinistický úsměv to přece jen zachraňuje ;) . „Expendables“ bylo dobré cameo na všechny jejich role stejně jako „Red “ u Bruce Willise,ale čím víc dílů tím víc v tom vidím příklon k Baleově Transformers nebo Fast and Furious kvalitám filmů …( Takové efektní divadlo bez příběhu ,na kterém by snad sešlo )
    Prostě už ani jako parodie to moc nefunguje .Natož u odpadlíka Harrisona .

    AVP/ Vetřelci z 2010 jsou ti z té polární pyramidy ? Nebo jsou to ti vězni vysazení na cyrorodé planetě k pobavení a lovu predátorů ? ….To jsou tak dva filmy , které se z celého univerza AVP dají hodnotit kladně :/

 • VictorCZ napsal:

  Mark Hamill v Epizodě 6 rozhodně nevypadal tak strašně jako Harrison Ford v Blade Runner 2049 .Tam byl dokonalá bedna pro Sokobana Goslinga ( Dostrkat , opřít , položit, vyzpovídat a odpravit )
  Akční scéna v pokračování Blade Runner a měla být přece jen Harrisnovým opusem Magna ….ale těžce to už nedával .( Doufám že to byl jen umělecký záměr jako zobrazení světa zmaru ,který Blade Runner 2049 věrně naplňoval …. ) I když , opravdu věříte Harrisonovi že skoro v osmdesátce bude zase „Ten“ akční hrdina ?
  Já jsem spíš skeptický ….možná se mihne jako Steven Seagal v únosu letadla a vše bude jen kvůli antré nového korektního Indiana Jonese s kterým se ztotožní i dnešní teenageři a děti jejich dětí ….

  • Pentium napsal:

   Asi naivní, ale nevím, proč by se „dnešní divák“ nemohl zcela pohodově zotožnit s původním IJ filmy, vzhledem k tomu, že už době uvedení se děj odehrával historickém období, takže nehrozí mimo jiné nezamýšlené zastarávání rekvizit (pevná linka, fax…) jako u jiných filmů. Chápu, dnešní styl natáčení trháků je obecně jinde – kamera, střih, CGI, ale hlavně akční scény si už ani nehrajou na přiměřenost. V minulých akčňácích byla klišé – výbuch auta i po nárazu do hydrantu, bezedný zásobník a neprůstřelný hrdina. Něco z toho se dá přejít (hrdina nabíjí mimo záběr). Dneska v akčních scénách lidi létají metry vzduchem i po zásahu malorážkou nebo kopanci do břicha, ženský dělají „kopy“ z otočky na jehlových podpadcích nebo předvádějí akrobatický pseudojiujutsu a to nemluvím o marvelovkách, kde je absurdita superhrdinkých akcí nedílná součást. Každopádně když já nemám problém dnes vidět prvního vetřelce i s tím vtipným příkazovým řádkem na monitorech Nostroma doprovázeným vrčením traktoru, tak dnešinec by mohl skousnout původního Indyho, který vypadá prostě…normálně.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle