Indy se vrací v Indiana Jones and the Great Circle

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Zatímco filmový Indiana Jones již definitivně pověsil fedoru na hřebík, jeho herní protějšek se rozhodně na nic takového nechystá. Ještě letos se můžeme těšit na novinku Indiana Jones and the Great Circle z produkce MachineGames, a já jsem tedy velmi rád, že upgrade PC je na spadnutí, protože sice zpravidla hraju staré hry, ale tohle je jedna z těch výjimek, které mě zajímají. (Takové se objeví sotva dvě do roka.)

Moderní hry z žánru "akčních adventur", tzn. sérii Uncharted a reboot Tomb Raider, jsem nehrál, chybí mi tedy referenční bod, ale přesto se odvážím tvrdit, že upoutávka vypadá dost dobře. Nejen, že vývojáři trefili atmosféru, což není tak těžké, přiznejme si, stačí pár nácků, bič a úvodní melodie, a je hotovo, ale zdá se, že pochopili i ducha, tzn. nejde o typ hry, kde by Indy kosil nepřátele střelnými zbraněmi po desítkách, jako tomu bylo např. v Indiana Jones and the Infernal Machine, kde rusáků zařvalo skutečně hodně. Spíš to vypadá na bič, pěsti a mozek, nicméně žádný strach, i na revolver dojde. Čistou ve adventuru stylu Fate of Atlantis už nikdy nedostaneme, tohle je tak maximum, co lze žádat.

Nový Indy je zpracován z pohledu první osoby, nezbývá než doufat, že hopkání po plošinkách nebude častou náplní, to v FPSkách nikdy moc nefungovalo. Každopádně to berme jako důkaz, že nejde o pokus o vzkříšení série Infernal Machine / Emperor's Tomb, což je jedině dobře.

Indy se vrací v Indiana Jones and the Great Circle

Hra je zasazena do roku 1937, tedy přesně mezi Raiders of the Lost Ark a The Last Crusade, setkáváme se tedy s Indym v nejlepší kondici. Harrison Ford propůjčil hernímu Indymu tvář, hlas obstaral někdo mladší, ale zhostil se úkolu se ctí, nesnaží se o imitaci, ale celkový tón trefil slušně.

Do you have any idea how old that was?!

Potkáme i staré známé, v traileru se mihne Marcus Brody, a já doufám, že nezůstane jen u něj. Nikdy nevíte, odkud se vynoří Sallah či Marion :) Příběh se točí kolem Sedmi divů světa, které tvoří jakýsi kruh kolem planety, a v jejichž spojení se skrývá klíč k ovládnutí pravěké síly. Indy to ví, ale ví to i ti zlí, otázka je, kdo bude rychlejší.

Indiana Jones and the Great Circle má vyjít ještě letos, a to jako exkluzivita pro XBOX / PC. Hru si už teď můžete přidat na Steamu do wishlistu, další info naleznete na oficiálním webu.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Indy se vrací v Indiana Jones and the Great Circle"

 • Ilfirin napsal:

  Pořád hledám ten jiný trailer, protože jinak nevím, jak se došlo k „vypadá dost dobře“. A hlas propůjčil mladší neznámý začínající dabér Troy Baker.

  • Sledge (admin) napsal:

   V čem je problém? Mně to, co vidím v traileru, dobré připadá :) Ale jak píšu, nové hry až na výjimky nehraju, takže se nemám čeho chytit ;)

  • Pluto napsal:

   Ten mladší neznámý začínající dabér má za posledních zhruba deset let už pět nominací na cenu BAFTA za dabing. V herním světě má za sebou hlavní postavy v titulech jako The Last of Us, BioShock Infinite, Batman: Arkham Knight či Uncharted 4. Dabuje i animované filmy…

 • Doomtrooper napsal:

  Když vidím ty lokace tak bych si přál aby to vyšlo na Quest 3. To si o to doslova říká… budu doufat.

 • VitaH23 napsal:

  Já hrál jen jednoho Indyho, a tím byl The Last Crusade ještě na starým dobrým STčku, ale nepodařilo se mi to dohrát, tentkrát to bylo na mě moc složité, dnes už relativně těžko sehnatelné (hra, to STčko mám stále).

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle