Katování hostingových kostů aneb útěk od WebGlobe

Tohle je taková nezajímavá provozní záležitost, ale třeba sem někoho přivede Google, načež si dotyčný rozmyslí nákup hostingu od Webglobe.

To máte tak. Před 15 lety, když jsem začal s High-Voltage.cz, měl jsem vyloženě šťastnou ruku při volbě webhostera. Zvolil jsem tehdy ONEbit a za celou dobu provozu jsem nezalitoval ani jednou. Dobré parametry hostingu, skvělá technická podpora, absolutní spolehlivost. A také absolutní spokojenost. Žel, když něco funguje, dřív nebo později přijde kretén, co do toho hodí vidle. Tím kreténem je společnost Webglobe, kterou byl nedávno OneBit pohlcen. Záškyty a výpadky služeb při převodu webu pod novou infrastrukturu bych byl ochoten tolerovat, ale dnes ráno mi spadl do schránky mail, který mě nasral přímo královsky.

Dočetl jsem se v něm, že v rámci hostingu, který mě stojí cca 70 Kč měsíčně, se blížím kvótě na objem dat, která je stanovena na 8GB (včetně databáze a mailů). Ano, v roce 2023, kdy např. Wedos nabízí prostor neomezený, a Forpsi má v základním tarifu naddimenzovaných 100GB, mě WebGlobe nutí k nákupu dalšího prostoru nad mrzkých 8GB, přičemž dalších 10GB by mě vyšlo asi na 2500 ročně.

Jak tomu bylo u ONEbitu? Tam byl prostor "jakoby" omezený, ale při dosažení limitu stačilo napsat na technickou podporu, která ověřila, že si z jejich serverů nedělám datové úložiště, a s přáním všeho dobrého mi limit o pár GB navýšila. Prostě fair use.

Velká škoda, že jsem v prosinci hosting na další rok prodlužoval, jinak bych právě byl uprostřed výpovědi služeb a migroval bych HV na Wedos, který se sice netěší neposkvrněné pověsti, ale docela funguje, a mám na něm multihosting pro další projekty (1701.cz, retropolis.cz, doshaven.eu, vývoj ...). Takhle to ještě pár měsíců počká, ale přesun je nevyhnutelný. Aspoň to všechno budu mít pod jednou střechou.

A Webglobe mi může...

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Katování hostingových kostů aneb útěk od WebGlobe"

 • Doomtrooper napsal:

  Naprosto chápu tvé rozhořčení! Ó jak já nenávidím když něco funfuje a někdo se do toho nasere a podělá to. Podobnou zkušenost mám s dodavatelem internetu. Navyšoval jsem rychlost a měnil tarif. Protože tenhle mám už roky a samozřejmě pokud si člověk neřekne o srovnání cen tak je nedostane. Druhé připojení mě stálo polovinu za dvojnásobnou rychlost. Člověk je zvyklý na HBO, Netflix, Voyo atd.. slečna mi po telefonu nabídla řešení kdy je třeba zaříznout stávající tarif, navýšit rychlost pres nový tarif a aktivovat služby HBO, netflix atd… jak jsem byl překvapen když přišel technik, rychlost navýšil a já jim volal o přidání služeb, kdy mi jiná slečna řekla že to co mi slíbila její kolegyně není možné!! Takže jsem byl zbytečně skoro dva týdny bez HBO, Netflix atd a nakonec platím skoro to samé jako předtím. Je to prostě banda všechno… korporátní moloch a past na zákazníky.

  • Sledge napsal:

   Nejen, že to podělají, ale ještě kvůli takové prkotině, která absolutně neodpovídá současnému standardu :/ Směšných pár GB.

 • Stan69 napsal:

  Webglobe koupil několik menší webhostingů, které chtějí splácat dohromady a prodat se ziskem dál. Škoda, Onebit patřil k tomu lepšímu na českém trhu. Wedos nabízí při přechodu od konkurence bonus. Za nevyužité (předplacené) období u původního hostingu, dají dvojnásobek období navíc zdarma.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1916 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš 2PANELRetro podložka pod myš 2PANEL 236 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle