KVARK, další česká retro FPS na obzoru

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

15 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Nějak se nám tu trhá pytel s tuzemskými retro FPS akcemi! První díru propáral HROT, v těsném závěsu se ven dere Calcium Contract, no a novinka KVARK tu bude coby dup.

KVARK, další česká retro FPS na obzoru

Na první pohled se nabízí srovnání s výše zmíněným HROTem, těch styčných ploch je více. Opět jde o dílo zasazené do fiktivních 80. let, opět se odehrává v naší malé kotlině. Hráč se ocitá v rozpadající se podzemní továrně Kvark, a že v tom rozpadu a v podivných úkazech na něj navázaných budou mít prsty věci atomové, je zjevné. Kvark je fabrikou těžební, výrobní a výzkumnou, a také přísně střeženou trénovanými bezpečáky, to kdyby se zlý imperialista snažil mezi dělný lid infiltrovat své proradné agenty. O různé zbraně tedy není z podstaty věci nouze.

Stejně jako HROT i KVARK sází na retro estetiku, nicméně cílí přibližně o jednu pětiletku dále, kamsi k Half-Life 2, ovšem s nasazenými fešáckými rozkostičkovávacími brýlemi. Však mrkněte na upoutávku, hned uvidíte, jak to myslím. Dále je ze hry cítit takový ten ušlechtilý postapokalypticko-falloutí buket.

Kvark, na kterém pracuje studio Perun Interactive, je v tuto chvíli dostupný v early access režimu, pokud vše půjde podle plánu, mohla by být hotový přibližně za rok. Finální tovar bude obsahovat pět kapitol (epizod), každá kapitola nabídne několik levelů. První kapitola je k zahrání již teď.

KVARK, další česká retro FPS na obzoru

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"KVARK, další česká retro FPS na obzoru"

  • Doomtrooper napsal:

    Teda z videa toho moc vidět není, ale to co vidět je vypadá dobře :) a bude to jen na steamu jo? Eh…

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš 486DX2 - 228x189x2mmRetro podložka pod myš 486DX2 - 228x189x2mm 197 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle